Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár a Tgyás, Gyed ha van 2éve...

Jár a Tgyás, Gyed ha van 2éve megszakítás nélkül munkaviszonyom viszont nem egy helyen? Terhesség előtt 2hónappal váltottam tehát ugyanazon a helyen nincs meg a 180napom.

Figyelt kérdés
Ha táppénzre megyek a munkáltatónak miket kell fizetnie utánam?Mivel még friss alkalmazott vagyok gondoltam arra hogy átveszem a befizetni valókat csak ne szűnjön meg a munkaviszonyom....
2014. szept. 22. 21:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Természetesen, ha megvan a szülést megelőző 2 évben a 365 biztosított nap, akkor jár tgyás és gyed is. Ennek nem kell folyamatosnak lennie, lehet benne megszakítás, tehát nem kell egy helyen lennie.

Ha a szerződésed határozatlan, nehogy fizesd te a járulékot, hiszen nem rúghat ki terhesen. Ha határozott idős vagy, esetleg próbaidőn vagy, akkor sajnos fent áll a veszélye, hogy nem hosszabbít szerződést.

A tgyás és gyed alapja a jelenlegi munkahelyeden szerzett jövedelmed lesz. A táppénz összege természetesen nem számít bele.

Az, hogy fizeted vagy nem a járulékot a táppénz után, amit a munkáltatónak kell, az a te dolgod, de ha határozatlan munkaidős vagy, nem rúghat ki!!!

Ha meg határozott idős, akkor meg szerintem akkor sem hosszabbít, ha te fizeted magad után a dolgokat.

2014. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!