Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két év alatti kislányom...

Két év alatti kislányom bölcsit kezdi szeptember közepén. Ugyanazon napon _kell-e_ megkezdenem a szabadság kivételét, vagy két hetet még ráhúzhatok? Részletek beljebb

Figyelt kérdés

Szept. 15 a beszoktatás kezdete és nov. 3-án szeretnék először dolgozni menni, mert nem tudom megoldani, ha esetleg előbb lebetegedne, hogy a nagymama vigyázzon rá. Viszont valószínűleg csak 5 hétnyi szabadságom van, és nem szeretném esetlegesen éppen táppénzzel kezdeni.


A szülőin azt mondták, hogy jövedelemigazolást kell vinnem (nem munkaviszony igazolást - munkámból kifolyólag én ezt a két szót erőteljesen meg kell különböztessem egymástól), arra pedig szerintem simán a gyed összegét fogják írni. Hozzáteszem, még nem láttam a nyomtatványt.



2014. aug. 15. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt inkább munkahelyeddel kell megbeszélni. Fizetés nélküli szabadságot vagy hogy akarod ezt?
2014. aug. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nálunk azokat veszik be akiknek van munkaviszonyuk, végülis neked van, de az hogy ígérik, hogy visszavesznek az egy dolog, bár erről is lehet vinni papírt a bölcsinek, hogy mikortól állsz munkába írja le a munkáltatód.

Amúgy teljesen mindegy mennyit húzol rá, mert lehet addig le sem betegedne, majd utána :) jön a tél, szóval számíts betegeskedésre, akár nov 3 akár előbb mész vissza, a betegség nem azt nézi, hogy mikortól dolgozol.

Elvileg akkor már a szabidat kéne töltened, mert akkor vagy visszavéve, akkortól dolgozol. Én akkor már szabin leszek, mikor beszoktatok. Ha meg lebetegszik még nem tudom mi lesz, de ha itthon maradnék még több hétig akkor is lebetegedhet utána is.....

2014. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!