Kelemen Szabina kérdése:

Kisfiam 22 hónapos lesz amikor szülni fogok gyed-en vagyok, és még leszek is a szülésnél, mire számíthatok anyagilag?

Figyelt kérdés
Mennyit, és miket kaphatok? nemtudok 1 napra sem viszamenni dolgozni. 64.000 ft gyedet kapok első 6 hónapjában 74,000 ft gyást kaptam, férjem 10,000 ft adókedvezményt, és 12,000 családi a következő babónal h van? ugyanennyi ugyanezek?
2014. szept. 23. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 14hós, 19hetes vagyok. Miután a fiam betöltötte az 1-et, visszamentem dolgozni, vagyis kivettem a szabimat. Aztán 9es kóddal betegállomány, bár nálunk nagyon rendesek és ezt a hr-esel javasolták. Én jelenleg 105.000Gyedet kapok, 12 családit és a fizum 60%át. Az adókedvezményt a férjem igényli. Ha megszületik a baba, a nagyobb után 2éves korig gyed aztán ugye gyes, a kicsi után tgyás majd gyed. Kaphatsz 2után is gyedet, csak igényelni kell az oepnél.
2014. szept. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan így vagyunk mi is, kisfiam 19 hónapos lesz amikor születik a kistesó (3 héten belül).

Én körbe kérdezősködtem a munkaügyesünknél és azt mondta, hogy ugyan azokat a béreket fogom kapni mint a kisfiamnál. Tehát kapom ugye a kisfiam után 2 éves koráig a mostani gyedemet ami nekem 115.000ft, mától vagyok tgyáson, tehát tgyásra majd annyit kapok mint a kisfiamnál anno, olyan 130.000körül, én kapom az adókedvezményt és a családit, a második gyerek után plusz 10.000 adókedvezmény és plusz 12.000 a családi. (vagyis több lesz mert 2 gyerek után már magasabb a családi/gyerek).

Nálatok akkor ez úgy néz majd ki, hogy kapod a 64-et, plusz tgyásra a 74-et, a férjed kapja továbbra is a 10 adókedvezményt és 12 családit, plusz a második baba után is 10 adók. plusz 12 családi.

Elvileg nem írtam hülyeséget, hacsak nekem nem mondtak hülyeséget. :)

2014. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. így lesz ha minden jól megy anyósom utána nézett, jó h második gyerekre azokat kapom mint az elsőre és az elsőtől se veszik el :) anyu szerint régen nem így volt. nekem most 1 éves fiam és ma teszteltem pozitivat, nagyon félek, te nem félsz :) kicsi mellé egy pici?! :)
2014. szept. 23. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi kettes, csak érdeklődöm, hogy hogyan lett a gyeded 115? Adókedvezménnyel? A max gyed jelenleg 105. A tgyásom majdnem a fizu volt, valamovel kevesebb, így kaptam 175.000Ft-ot, de gyedet csak 105-t. Nem kötekedni akarok, félre értés ne essék, csak érdeklődöm! A neten mindenhol azt írják, hogy ez a 105( kézhez kapott) a max.
2014. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!