Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy alakul a GYED második...

Hogy alakul a GYED második babára?

Figyelt kérdés
Februárban lesz 2 éves a lányom, szeretnénk testvért. Ha visszamegyek dolgozni, mikor betölti a kettőt, de nem lesz meg az egy évem, mert hamarabb érkezik a tesó, akkor hogy alakul a második babára a GYED? Mi van akkor, ha táppénzre vesznek vissza a kicsi születéséig, mert volt egy vetélésem, így valószínű, hogy veszélyeztetett leszek és nem dolgozhatok? Mi lesz akkor a GYED alapja? Köszönöm a segítséget!
2014. okt. 2. 14:03
 1/6 Kelemen Szabina ***** válasza:
nekem 13 hós most fiam, gyeden vagyok 24 hós koráig, most tudtam meg h 4 hetes terhes vagyok, 22 hós lesz amikor szülök, 2 hóig még kapom a gyedet + a új babóra újra tgyás ugyanannyit, Gyes kapok első babóra, gyedet a másodikra, , és ha betöltöm a 91 napot a magzattal akkor jár a családi adókedvezmény, én nemtudok viszamenni dolgozni, de ki nem rughatnak. Neked a gyed is beleszámit a munkaviszonyhoz, nem csak az az idő amikor visszamész újra dolgozni,
2014. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nyugodtan visszamehetek, mert nem lesz kevesebb a GYED, mint most? Nem kell újra a 2 év alatt 365 napnak meglennie? Szeretnék visszamenni, várnak is nagyon, eszükben sincs kirúgni, csak félek, hogy akkor a picire vagy nagyon kevés GYED-et vagy csak GYES-t kapnék. Így inkább bevállalnám azt a pár hónap csak GYES-t, csak utána a 2 év megint legyen ugyan az a GYED, mint most, mert a férjem nem keres egyedül annyit, hogy eltartson egy 4 fős családot. A GYES meg nagyon kevés.
2014. okt. 2. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem tudok érdemileg hozzászólni, de ez a téma engem is érdekel.
2014. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok érintett a témában. A szomszédom mintha említette volna, legalább fél évet kell dolgozni hogy ne csökkenjen a GYED. Szerintem járj után, hogy valójában hogy is van ez.
2014. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen ha nem passzív gyeden vagy, akkor a következő babára is járni fog a tgyás és gyed, nem kell 1 évet dolgozni, hiszen a tgyás és gyed ideje is beleszámít a biztosított időbe (kivéve, ha passzív).

Ha egyáltalán nem mész vissza dolgozni a 2. baba születése előtt, akkor a szüléskor vagy tgyás igénylésekor érvényben lévő szerződés szerinti béred lesz a tgyás és gyed alapja is. Ha viszont úgy születik a 2. baba, hogy az első gyerekkel már több mint fél éve gyesen vagy és nem mentél vissza 1 napot sem dolgozni, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz. Ezért érdemes a gyed lejárta után kivenni a felhalmozott szabikat, majd visszamenni dolgozni vagy esetleg táppénzre menni, ha már terhes vagy.

Ha meglesz a 2. baba születése előtt a 180 bérezett napod, akkor bruttó átlagbér lesz az alap.

2014. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Természetesen utána fogok járni pontosan a dolgoknak, amint lesz rá lehetőségem, csak egy 19 hónapos örökmozgó gyerekkel sorszámot húzni és kivárni, majd átbeszélni mindent... :)

Köszönöm még egyszer! Szép napot nektek!

2014. okt. 3. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!