Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy alakul a Gyed a cég...

Lili2011 kérdése:

Hogy alakul a Gyed a cég megszünése után? Több lent.

Figyelt kérdés

2013.10.25.-től Tgyáson,április 11 óta Gyeden vagyok. Idén decemberben megszünik a cég,ahol dolgoztam. Kistesót szerettünk volna,mert elvileg,ha megszületne,mire a nagy eléri a 2 évet,akkor ugyanígy járna Tgyás,Gyed. De így mi a helyzet,hogy megszünik a cég?

Segítségeteket megköszönöm! ( hívtam az oep-et,de már későn,hívjam őket hétfőn)


2014. szept. 19. 11:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Amikor a cég megszűnik, te passzív gyedre kerülsz. Vagyis, kapod tovább rendesen a gyedet a gyerek 2 éves koráig, de mivel már nem lesz élő munkaviszonyod, így nem fog járni a következő babára gyed. Passzív gyed lényege, hogy a következő gyerek születése előtt újból meg kell szerezni a 365 biztosított napot, mert a passzív gyed ideje csak ingyenes orvosi ellátásra biztosít, nem olyan, mint amikor aktív munkaviszony mellett vagy gyeden.

Tehát, ha nem lesz meg újból a 365 biztosított napod, akkor tgyás járhat, de gyed már nem fog csak gyes.

Hétfőn nyugodtan érdeklődj az OEP-nél.

Én a helyedben a gyed lejárta után munkát keresnék és majd miután találtam, egy jó másfél év múlva szülnék.

2014. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!