Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az átlag magyar honplogár az...

Az átlag magyar honplogár az itt repekedő minimum 200 ezres nettó fizuk alapján több nyelvet "fluent" beszélő többdiplomás (piacképes persze! ), többéves szakmai tapsztalattal rendelekző emberke lenne?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 23:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
nem,csak szeretik ezt beadni.Ha annyi melója lenne,mert annyira nagy rá ugye a kereslet:) nem itt gyakorikérdésezne.
2014. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

Az átlag magyar polgár nem beszél nyelvet és a nettó fizetése nemhogy a 200-tól, de még a 150-től is messzebb van, mint a 100-tól. A magyarok alig 1/3-a beszél épkézláb szinten valamilyen idegen nyelvet. A diplomások aránya még ettől is kevesebb.

Ne az itt írogató ~100 ember alapján akarj megítélni egy 10 milliós társadalmat.

2014. aug. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%

Istenem, ezzel a nyelvtudással meg diplomákkal vergődni folyton...

Akiknek nincs, azokat mégis mi akadályozza meg abban, hogy tanuljanak?


Jó, persze tudom... egyszerűbb a gép mögül szidni mindenkit, mint energiát fektetni bele. Bár picit jobb befektetés lenne ilyesmire áldozni ebből a sok vergődésből.

2014. aug. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%

23:40


Igaz. A nyavalygás az megy, de ha tenni kell az már nem.

2014. aug. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Napfonat ***** válasza:
91%

Tessék! Nekem 2 egyetemi diplomám van, valamint ugyancsak 2 OKJ-s végzettségem! 3 nyelvet beszélek anyanyelvi szinten, kettőt pedig középfokon!

Határon túli származású vagyok, és természetesen nem Magyarországon élek - bár 18 évig itt is éltem - ugyanis nincs az a cég, amely meg tudna fizetni! Ezért inkább Németországban rontom a levegőt!

Igaz, most 1 hónapos szabimat töltöm "itthon", a határon túl!

És az a véleményem, hogy az embernek szellemileg is és anyagilag is magába kell fektetnie. Ugyanis ha az ember nem fektet magába (pl. nem tanul), akkor ráb...ik a mai világban!

2014. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Le lehet pontozni, de ettől még ez a valóság. Nyilván egyszerűbbnek tűnik mindig az aktuális kormánytól várni a megváltást, de akkor is jobban járunk, ha magunk teszünk valamit a boldogulásunkért. Míg ki lett írva ez a kérdés, meg el lettek olvasva a válaszok, már simán meg lehetett volna tanulni 10-15 idegen szót, vagy egy fél tételt valamilyen egyetem felvételijére. Persze nem egyik napról a másikra lesz eredménye, mint egy ÁFA- vagy rezsicsökkentésnek, de ha 5 évvel előbbre gondolkodtok, akkor mindjárt megvan a haszna.
2014. aug. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szövegértés elég sokaknak 1-es.

Nem erről szólt a kérdés,hanem arról,hogy sokak szerint ez az "átlag",holott én marhára nem ezt látom magam körül.Nem irigykedek senkire,nekem is van diplomám,beszélek nyelvet.

De nyilván ez nem reprezentatív minta,meg sok a "kamus".

De itt vagy csak munkanélküliek,vagy csak 200+-os fizu a téma.Hol vannak a szerintem valóban az átalgba(átlag alatt most normál eloszást feltételezve a haranggörbe közepét értem) tartozó 100-120k körül kereső emberek?

2014. aug. 25. 00:02
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Csak tudnám miért kell folyton VERSENYEZNI!

Mindenkinek jobb lenne ha nem hajszolnánk ezt a gazdasági növekedést, a gyerekcsinálást, és szépen élnénk úgy ahogyan jólesik!

Ez a társadalom csak addig működik, ameddig nő a GDP!

Ez félelmetes!

Hová vezet ez? Belegondoltatok?

2014. aug. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Napfonat ***** válasza:
53%

A statisztikát szerintem is kozmetikázzák. Budapest és Pest megye nagyon megdobja az átlagot - és ráadásul bruttóban mérik az átlagfizetést - de vidéken, megyeszékhelyen (mondjuk éppen nem nyugati megyeszékhelyeken) alig éri el a nettó 120,000-et. Sajnos rengeteg amerikai és német dolgozik nálunk az IT szektorban, ők bizonyára nem itteni béreket kapnak.


Aztán meg ma már rengetegen dolgoznak a pénzügyben is, akár brókerként is. Ők még vidéken is megkapják átlagban a nettó 300,000-et.

2014. aug. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nekem is feltünt...A munkanélkülieket még megértem,hogy itt sírnak(egyrészt mert valahol el kell modani,másrészt van idejük),de hogy (ennyi fizetésért felteszem) felelős beosztásban dolgozó emberek ide járjanak a fizetésükkel döngetni a mellüket...Hát szerintem a nagy részük csak kamuzik.Aki meg nem arról eléggé szegénységi bizonyítány,ha szabadidejében nincs más dolga,mint azt bizonygatni,hogy 250k az átlagkereset szerinte(pont láttam egy kérdésben),vagy azon sírni,hogy még az se elég neki semmire...

A valóban átlagos fizut keresők nem itt verik magukat,hanem melóznak,utánna meg a családjukkal foglakoznak,meg azon sakkoznak,hogy éljenek meg a 100 ezerből...

2014. aug. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!