Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek így helyesen...

Szerintetek így helyesen gondolom?

Figyelt kérdés

2. gyerekem 2013. 10. hóban született. utána maximum gyedet kaptam és ennek megfelelő összegű tgyást is.


3. gyerekem, ha

2016. évben születik, akkor utána is ugyanennyi tgyást és gyedet fogok kapni?



2014. okt. 9. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tgys-t nem biztos, mert az ugye nem limitált ellátás. 2015-ig leszel gyeden, utána táppénzen (már terhesen), majd tgys-en az új babával. A tgys-t meg ilyenkor maximálják, tehát valószínűleg kevesebb lesz, mint korábban, ha munkaviszonyből szültél.

Csak példaként, 2012.01.-ban szültem, tgys, gyed, majd 2013.08.-ban ismét szültem, szintén tgys és gyed. Az első gyerekkel a tgys-em 160-170 körül volt, a másodikkal (nmivel nem mentem vissza dolgozni) csak 120. A gyed ugyanannyi maradt.

Remélem tudtam segíteni.

2014. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

még egy kérdés, én is úgy voltam, mint te. HOgy akkor a 3. gyermek esetében a tgyás akkora lesz, mint a 2. gyermek esetében? tehát nem a munkabér után számított tgyás van (160e), hanem csak a maximum gyed összegű tgyás (100e kb)


ezt jól gondolom?

2014. okt. 10. 10:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod:) Kivéve ugye ha a 2. és 3. között visszamész dolgozni és megvan a 168 napod. De ahogy kivettem a szavaidból, nem így tervezitek:)
2014. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
kösziiii
2014. okt. 10. 13:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát, nem feltétlenül igaz az, amit eddig válaszoltak neked. a 168 napot meg végképp nem értem. Pl. tudni kellene, mennyi lesz a szerződés szerinti béred, vissza mész-e dolgozni, stb
2014. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
168 bérezett nap kell, hogy a munkabérből számolják az ellátást, egyébként a minimálbérből számolnak. Legalábbis nekem ezt mondták az Államkincstárnál.
2014. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

nem megyek vissza dolgozni.

Hanem a szülést megelőző évben gyedet kaptam

2014. okt. 14. 09:36
 8/14 anonim ***** válasza:
Terhességi gyermekágyi segélyhez nem kell 180 (!) bérezett nap, mert úgy szól a szabály, hogyha nincs 180 bérezett nap, akkor a minimálbér kétszereséből számolják az ellátás alapját, kivéve, ha a tényleges jövedelme az igénylőnek ettől kevesebb. Ha nincs tényleges jövedelem, akkor pedig a szerződés szerinti jövedelem. Pl. ha valakinek 100 bérezett napja van, és az mondjuk összesen 300000.-Ft, akkor abból számolnak ellátást, ha nincs egy nap bérezett napja sem, akkor a szerződés szerinti jövedelem, ha az kevesebb, mint a minimál bér kétszerese. Nagyjából így érthető?
2014. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elnézést, akkor a 168-180 napra rosszul emlékeztem. De akkor szerinted mondjuk egy bruttó 250-es fizunál mi a helyzet? Ott ugye akkor sem "éri meg" 2 hétre visszamenni dolgozni, vagy akkor mi van? Nekem azt szajkózták, hogy ha nincs meg a kb. fél év, akkor semmiképpen ne menjek vissza még úgy sem, hogy pl. csak a szabimat veszem ki, tehát ténylegesen nem dolgozok. (bocs , Kedves Kérdező az off-ért, bár gondolom ez valahol Téged is érint).
2014. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

semmi gond, nyugodtan kérdezz csak

hát igen, nagyon jó a kérdésed!!!! hogy ha nincs meg a 180 bérezett nap (táppénz lenne utána) akkor mi a helyzet? "feleslegesen" dolgoztunk?

2014. okt. 15. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!