Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha már 5 éve nem tudok megszok...

Ha már 5 éve nem tudok megszokni Budapesten és zavar a kosz, az hogy a város legnagyobb részétől rosszul vagyok, akkor helyesen gondolom, hogy ne itt tervezzem a jövőt ugye? Van még ezzel valaki így?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 10:28
 1/5 kovpet ***** válasza:
Budapest nem kicsi, nézz körül olyan részén is, ahol eddig nem. :) A külső kerületekben sokkal jobb a helyzet ilyen téren mint a belsőkben.
2013. máj. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Külső kerületekben sem sokkal rózsásabb a helyzet. Illetve azok között is szét kell alaposan nézni. Általában amelyik forgalmasabb, könnyebben megközelíthető tömegközlekedéssel, ott több a csőcselék is. Főleg buszpályaudvarok és vonatállomások környékén.

Abszolút kertvárosi részekben viszont vannak szebb és nyugalmasabb helyek.

2013. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
5 év alatt 6 részén laktam a városnak, de soha nem tetszett, csak nem tudom más is érez-e így. Nekem fontos lenne, hogy ha megyek vonattal pl ne fogjon el a rossz érzés attól amit látok. Laktam már városokban is (Bécsben és két vidékiben is) és persze egy lapon sem lehet említeni. Csak gondoltam majd az idő segít, de úgy tűnik nem.
2013. máj. 7. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Akkor hagyd ott Pestet. Én itt éltem világéletemben néhány évet leszámítva, szeretem. Számomra elképzelhetetlen, hogy vidéken éljek. Szeretem, hogy könnyen eljutok vásárolni, színházba, moziba, strandra, fürdőbe, hegyet mászni, kirándulni, ismerek millió kis kávéházat és parkot, és nem ismer mindenki a faluban. De nem vagyunk egyformák. Ha 5 év alatt nem tudtad megszokni, akkor tényleg felesleges ide tervezni. Bécs pedig más kategória, éltem ott én is egy évig, össze sem lehet hasonlítani. De Pest még mindig jobb, mint a magyar vidék, kosz, mocsok ott is van, no meg ijesztő a bűnözés. Nálam ez is szempont.
2013. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4.

"De Pest még mindig jobb, mint a magyar vidék,"-- ezt azért nem mondanám. Pl. Győrt szerintem össze sem lehet hasonlítani Pesttel, tisztább, barátságosabb stb. Pesten szép a dunai panoráma, de kb ennyi, onnan akármerre megyünk nagy a kosz, zaj, szennyezett levegő, lepusztult épületek. Én soha nem laknék ott. Egy megyei város is tudja ugyanazt nyújtani nekem.

2013. máj. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!