MI van akkor ha most be vagyok jelentve 200 ezer forint bruttóra szept 1-től előtte 150 ezer forintra voltam 2014. január 1-től. Ilyenkor mit fognak figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Dolgozni szeretnék természetesen végig, a 36. hétig. Onnan meg tgyásra mennék, vagy érdemes végig húzni? Ilyenkor nem az utolsó ledolgozott 180 napot veszik figyelembe, ha azzal jobban járok? Azt tudom, ha táppénzre kell közbe menni akkor semmit nem kapok azokra a hónapokra. Köszönöm a segítséget
2014. okt. 20. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A szülést megelőző évet nézik,és abból átlagolnak.Mikor fogsz várhatóan szülni?
2014. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor fogsz szülni?
2014. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,a táppénz nem számít bele a gyed-be és a tgyásba.
2014. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Sok függ akkor mikor szülsz.

Amúgy a szülést megelőző évi jövedelmet veszik alapul. Ennek a naptári napi átlag 70%-a lesz a Tgyás.

Ebbe azonban a béren kívül az esetleges jutalmak is beletartoznak.

Ha jövőre szülsz, akkor az idei béredből fogják megállapítani a Tgyás összegét.

2014. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jövőre szülsz, akkor az idei bért nézik, ha van 180 bérezett napod. Nem az utolsó 180 napot nézik, hanem, ha van 180 bérezett napod, akkor átlagot vesznek. Vagyis, ha ezt az évet végigdolgozod, akkor jan 1-től-dec.31-ig nézik, a táppénzes napokat kiveszik és azokat a napokat is, ha esetleg voltál fizetésnélkülin. Ebből lesz egy átlag, ami a tgyás és gyed alapja lesz. Ennek az alapnak a 70%-a lesz a bruttó tgyás és gyed.

Táppénz összege nem számtódik bele.

Ha esetleg még idén szülnél, akkor a tavalyi év átlagkeresete lesz az alap, egész pontosan napi bruttó átlagbért néznek, ha tavaly is volt 180 bérezett napod. Tényleg számít, mikor szülsz.

2014. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor elég rosszul járok, mert a magasabb bérem semmit nem fog számítani, Május-júniusban szülök. Azért ez elég egyoldalú számítás:(((( Na, de ez van.
2014. okt. 20. 17:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Ksöszönöm
2014. okt. 20. 17:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem elmegyek táppénzre jövőre, hogy a főnökömet kíméljem a költségektől:((( Nekem akkor már olyan mindegy. Akkor majd okosan megoldom.
2014. okt. 20. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!