Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 éve folyamatosan dolgozom,...

4 éve folyamatosan dolgozom, a tavalyi átlagkeresetem nettó 120 ezer forint, ami kb bruttó 200. Január óta vagyok táppénzen, ami 118 ezer forint. Augusztusban szülök, a szülés után mi jár?

Figyelt kérdés
2008. máj. 27. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:

szia

téged a gyed érdekel.mert a gyes alanyi jogon jár mindenkinek, 26.000ft, ha jól tudom.

2évig kapod a gyedet, ami a fizetésed 70%-a, utána egy év gyes.

[link]

[link]

ezeken az oldalakon utána tudsz pontosan nézni

boldog babavárást

2008. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szülés után anyasági, majd a gyed. Az anyasági, vagy tgyás a mindenkori nettó béred kb, de csak 6hónapig kapod. Utána jön a gyed amit 2 éves koráig kapsz majd. Én kb így kerestem mint te és 90-95e között kaptam. (egyébként ha jól tudom a nettó jövedelmed 70%a)Ehhez jön még a családi pótlék, nálunk ez 12e ft. Lassan 2 éves a tökmagom( okt-ben) utána már csak GYES jár nekem is, ami olyan 24-30e között van. Ezt nem tudom minek alapján számolják, de sz...ra sem elég azt biztosan tudom.
2008. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Mennyi a tgyás összege?


A terhességi-gyermekágyi segély összege a szülési szabadság kezdő napját megelőző naptári évben keresett jövedelem napi átlagkeresetének 70-%-a. Ez az összeg a szülési szabadság időtartama alatt illeti meg azt az anyát,"

tehát nem a teljes fizetésed kapod 6hónapig!

2008. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat akkor rosszul tudtam! első voltam,, köszi a pontosítást!
2008. máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia én most voltam épp a tb-nél azt mondták a tgyás és a gyed a fizud 70%ad e adóköteles minden juttatás!!!A gyes is.A gyest a mindenkori minimál nyugdíj alapján adják,ha jól tudom olyan 28ezer körül van,de ebből adót vonnak!Ez a durva!uhogy olyan 24körül kapunk kézbe..Amúgy ezt a gyere 2-3éves kora között adják.Ha minden másra jogosult vagy,ha nem végig ezt kapod..alanyi jogon jár.

A tgyásnál és agyednél is hiába van a 70%megállapítva akinek magas a jövedelme,az sem kap annyira sokat ,mert ott is meg van határozva,hogy valami max.86ezret adnak..vagy valahogy így..ezt pontosabban meg tudod nézni a neten.Azegyszeri anyasági az 60valahány ezer-na ezt nem tudom,hogy adóztatják e,mert ezt az államkincstártól kell igényelni-ha jól tudom...de ezt a születés után 180napig kaphatjátok,ha addig nem intézed el,elveszlik.és van a családi pótlék az 12.200ft egy gyerek után.

2008. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
UI:Előzőhöz csatolva..sztem annyit fogsz kapni ,mint a táppénz.Mert az is a 70%ka a fizunak.
2008. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ill.a legmagasabb összeget amit kaphatsz,de tényleg inkább a tb-t kérdezd,mert ezt így kiszámolni elég nehéz.
2008. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre a konkrét válasz:

szülés után 6 hónap THGYS-re leszel jogosult, ami pontosan annyi lesz, mint a mostani táppénzed, azaz 118 e Ft. Utána GYED-re leszel jogosult, ami szintén a fizetés 70 %-a szokott lenni, de maximalizálva van, ezért a gyerek 2 éves koráig családi pótlékkal együtt összesen havi 100 e Ft-tal számolj! Ha 5 milliót keresel, akkor sem lehet több. A gyerek 2 éves korától 3 éves koráig GYES-t igényelhetsz, ami mindenkinél 28 e Ft. Szülés után jár még az 1x-i anyasági támogatás, ami idén 64 e körül van, és a gyerek kapja a 42 e Ft-os babakötvényt, amivel csak ő rendelkezhet 18 éves koráig, ahhoz nem tudsz nyúlni. Ja és GYED mellett nem dolgozhatsz 4 órában sem, csak illegálisan.

2008. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Végre rend van a fejemben ezzel kapcsolatban. Különösen köszönöm az utolsó válaszadónak! :)
2008. máj. 28. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!