Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatást, segítséget...

Milyen támogatást, segítséget tudok kérni egyedülálló szülőként?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a 3 hónapos kislányomat.

Gyest és emelt összegű családit kapok.

Édesapámmal élek együtt.

A lakás, amiben élünk az én nevemen van.

Kaphatok így segítséget a XI.kerületi önkormányzattól?(Itt élünk évek óta)

Amikor a XI.kerületi életkezdési támogatáshoz beadtam a papírokat, és kérdeztek valamit

jövedelem igazolásról,(nekem nincs április óta munkám, és még ez sem volt bejelentett :( ) akkor

mondták, hogy az én édesapám nem számít bele a „mi családunkba”

Vagy teljesen reménytelen megpróbálni is?

Egyedülállóként sem kaptam meg a nagyobb összegű életkezdésit, nem tudom miért, nyilván, elég

hihetetlennek hangzott, hogy nincs jövedelmem(már ha azt a heti 5 napi 1600-2000 ezer forintot

annak lehet nevezni)

Ezzel kapcsolatban kérdeztem az ügyintéző hölgyet, aki azt mondta, hogy édesapám adatai,

jövedelem igazolása, nem szükséges.

De most mindenképp kellene?Az a baj, hogy papíron elég szépen keresne, de a fizetése nagy részét

vonják(személyi hitel, bevásárló kártya) és ami a számlánkra jön abból is levonja a végrehajtó egy

részét.

De gondolom ez nem számít bele a támogatás megállapításához?

Előre is köszönöm a válaszokat, de a negatív kommentekből nem kérek.



2014. okt. 25. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Azt nézik,hogy a családban mennyi az egy főre jutó jövedelem.Sajnos azt nem nézik,hogy hitelek miatt elmegy a pénz,hanem azt nézik,hogy papíron mennyi van.Ha az ő fizetésével a létminimum fölött vagytok,akkor sajnos nem jár pénz.
2014. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Apukád és te attól függetlenül, hogy egy házban éltek még külön háztartásnak minősültök. Egy háztartást képez apukád és egy külön háztartást képeztek ti a kislányoddal.

Úgyhogy apukád jövedelme nem számít bele semmibe.

2014. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most nem azért de ha ott mondták, hogy apukád jövedelmét ne írd akkor minek akarod beírni? Csak tudják ott ahol ezt intézik, minek kételkedsz benne.

Veszteni valód meg nincs vele,szóval ad be.

2014. okt. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az apuka is oda van bejelentve akkor sajnos nézni fogják.1-2 éve a férjem nagymamája lakcímileg átjelentkezett hozzánk,mert a együtt élt a fiával,aki egyedül nevelte az akkor 13 éves fiát.Ők is akartak valamilyen támogatást megkapni,de mivel közös háztartásban éltek,mind a kettőjük fizetését nézték,így nem kaphatták volna meg.
2014. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha apukád is oda van bejelentve, akkor írj egy nyilatkozatot, hogy külön háztartásban éltek!!!!

Mi is így csináltuk, nekünk ezt az ügyintéző tanácsolta, nagyon segítőkészet fogtam ki szerencsére. Írtam is egy nyilatkozatot és elfogadták, semmi baj nem lett belőle. Az más kérdés már, hogy így is túlléptük a határt:(

Ja, meg ha 8 általánosnál nagyobb végzettséged van, akkor nem kapsz semmi pluszt!

2014. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!