Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A lentiek alapján mikor és...

A lentiek alapján mikor és mennyi pénzt fognak utalni?

Figyelt kérdés
Múlthéten szerdán adtam fel a papírokat. Okt. 3-án szültem. Ilyrnkor hogyan számolják az összeget? Gyes, anyasági, családi amit kapni fogok.Ha utalnak hány havit és mennyit fognak? Köszönöm!
2014. okt. 27. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
általában 30 napon belül meg is érkezik az összeg. az anyasági egyszeri összeg, kb 64e ft. a gyes és a csp szerintem majd a novemberivel jön, tehát akkor a kéthavit egybe kapod. a gyes kb 25/hó, a csp kb 12200/hó
2014. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló: milyen kéthavi??? Mivel októberben szült, így november elején csak az októberi juttatást kaphatja meg. Mint minden egyéb juttatás ezt is utólag fizetik. Vagyis November elejéig megkapod az anyaságig ez 64.125 Ft, családi pótlék 12.200 Ft (ha ez az egy gyerkőcötök van, ha második vagy harmadik akkor értelemszerűen a magasabb összeget, illetve különbözetet). Illetve a gyest kapsz okt.3-31-ig (nem dolgoztál előtte? tgyás, gyed nem jár?) 23,995 Ft.
2014. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 holysmoke ***** válasza:
0%
Igaza van az elsőnek a családi mindig az adott hónapra jár én 2 éve szültem oktober 30-án és októbert és a novembert egyben kaptam novemberben.
2014. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az októberit kapod novemberben, mivel utólag küldik, nem előre. A novemberi csp-t GYES-t decemberben kapja majd.


Ne beszéljetek már butaságot, a 2-esnek van igaza.

Ja, és hiába 25650 egy havi GYES, te a 3-tól 31-ig kapod majd az elsőt, tehát törthavit. A családi pótléknál nincs így, ott mindig teljes összeg jár.


Volt már hasonló kérdés, olvasgass :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2014. okt. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!