Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A lányom 2014.12. 05én lesz 2...

Szebiszu kérdése:

A lányom 2014.12. 05én lesz 2 éves ekkor jár le a GYED. Közben 28hetes terhes vagyok,2015 február 4re vagyokvele kiírva. Mi a célszerű? A lányom után megigénylem a GYESt és utána szülésig menjek táppénzre? És utána igényeljem a TGYÁST?

Figyelt kérdés

2014. nov. 4. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 2014. febr. 4-re voltam kiírva és 3-án született a lányom.

4-ig szabin voltam (én dolgoztam szept. 9-től; nagylányom július 15-i) és utána igényeltem a TGYÁS-t a kiírt előtt 28 nappal.

A nagyra meg január 1-től a +GYES-t.

2014. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 aHermann ***** válasza:

Szia!

Szerintem anyagilag jobban jársz, ha a felgyülemlett szabijaidat veszed ki + GYES december 6-tól. Ha nem elég mehetsz még táppénzre, vagy ha beleesel a 28 napba, akkor már igényelheted a TGYÁS-t is.

Most én is a (2 gyerkőc után) felgyülemlett szabijaimat töltöm augusztustól + GYES. A pici decemberben érkezik. Sokkal jobban járok, mintha táppénzen lennék.

A táppénz maximalizálva van, míg a szerződés szerinti béred bármekkora lehet, és kb. tisztán két hónapig azt kapod. Azért nem mindegy...

2014. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!