Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Február 12 dikén műtöttek...

Február 12 dikén műtöttek missed abom volt ma mentem vissza a nőgyógyászhoz aki azt mondta szeptemberig nem lehetek terhes. Aki járt már így mik a tapasztalatok mert én már nem tudom mit higgyek várjak olyan sokat vagy ne?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden doki mást mond, szerintem 3 hónap múlva próbálkozhattok.
2014. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Márciusban volt missed ab-om. Május közepén újra terhes lettem. Holnap lesz 6 hetes. :)
2014. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hat hónap nem azért kell, mert csak ennyi idő alatt regenerálódsz, hanem azért, mert a teljes körű kivizsgálás (amennyiben alávetetnéd magatokat ennek) eltart addig. Nem gondoltam volna, de mi is a vetélés utáni ötödik hónapban vagyunk és még a végére sem értünk az egész vizsgálatláncnak. Így hiába jár le a hat hónap áprilisban, valószínűleg menni kell tovább (mivel semmit nem találtak eddig, mi viszont szeretnénk tisztán látni).

Egy vetélés ezer és egy ok miatt bekövetkezhet. Lehet szimplán genetikai ok, lehet fertőzés, lehet anatómiai ok, bármi. A legrosszabb, hogy kiderülni sohasem fog, hogy adott terhesség éppen akkor miért szakadt meg, ezért mondanak az orvosok is eltérő válaszokat.

Vannak sikersztorik, hogy vetélés utáni hónapban létrejött terhesség sikeres volt. Én viszont ellenpélda vagyok: a vetélés utáni 10. hétben megfogant babámat ugyanúgy elveszítettem, mint az elsőt.

A kérdésedre nincs jó, vagy rossz válasz. Én úgy gondolom, hogy sokat számít a dologban a leendő anya érzése. Elvégre - hülyén hangzik, de - te viszed vásárra a bőröd, te kockáztatsz, a te tested, a te hormonháztartásod. Ha ne adja Isten, a következő is vetéléssel végződne, neked kellene ismét cipelned ezt a lelki terhet. Amennyiben azonban elérkezettnek látod az időt, ha felkészültél rá testileg, lelkileg, ha úgy érzed, hogy újult erővel képes vagy belevágni, akkor meg úgysem fog megállítani senki és semmi :)

Kívánom a legjobbakat!

2014. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hármas válaszadónak én nem járok semmi vizsgálatra nem kell eredményekre várnom egyedül szövettant csináltak annak az eredményét vittem vissza a dokihoz amiből természetessen semmi sem derült ki csak alátámasztotta a dolgokat! Amúgy nekem nem vetélésem volt hanem elhalt terhességem amit művi úton kellet befejezni mert nem indult be a spontán vetélés! Még azt se tudom pontossan hány hetes lehettem az első uh nál már nem volt szívhang
2014. márc. 12. 05:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is vetélésnek számít. A vetélés nem az, amikor kilökődik az embrió. Az a befejezett vetélés. Amikor nem megy végbe, úgymond nem fejeződik be, akkor kell műszeresen befejezni, ahogy neked is, de minkét esetben ugyanúgy vetélésről van szó. Ezért írtam, hogy hallgass az érzéseidre (is), mert amíg te nem érzed rá készen magad, addig felesleges újra belekezdeni. Ha viszont érzed, hogy kész vagy rá akár testileg, akár lelkileg, akkor meg úgysem itt a válaszolók, vagy az orvosok, vagy bárki más fogja megmondani, hogy mi lenne a jobb. Csakis te magad. Én legalábbis saját tapasztalatból mondom, hogy így éreztem az elsőnél és a másodiknál is.
2014. márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az orvosom azt mondja 6 honapot varni hulyeseg de vannak orvosok akik ezt javasoljak. O egy mensit mindenfelekeppen javaslott. 3 veteles utan, a 3ik nem sikerult terhessegre majdnem 2 evet vartunk. Tavaly marc 8-an volt a mutetem, utana egyszer megjott es majusban spontan terhes lettem. Januarban egeszseges babom szuletett. Nem terveztuk h ilyen hamar igazandibol en feladtam mar es a lombikon gondokodtunk cask elobb elmentunk nyaralni, de mar pocaklakoval. Szerintem probalkozz nyugodtan elobb.
2014. ápr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!