Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott munkaszerződésem...

Határozott munkaszerződésem 2014.11.29-én lejár,2015. 04. 09-ére vagyok kiírva, mikortól menjek el munkanélkülire, és mikortól igényeljem a tgyást, hogy ne essek el tőle és a gyedtől?

Figyelt kérdés

2014. nov. 4. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hány nap álláskeresési jár neked. Ha a max. 90 nap megvan abból lehet azért gazdálkodni.

Az én esetem a következő volt: szülés előtt egy hónappal járt le a szerződésem. Én a szerződésem lejártakor egyből bejelentkeztem a munkanélkülibe, így némi pénzt is kaptam. A szüléa napjától TGYÁS, annak lejártakor megint álláskeresési egy pár napig, majd GYED.

Nálad talán minél tovább ki kellene húzni az álláskeresési igénybevételét, hogy maradjon elég napod. Viszont így pár hónapig pénz nélkül maradnál, valamint nem tudom ilyenkor mi van a TB-vel.

2014. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Több mint 10 éve folyamatosan biztosított vagyok,ennél a cégnél 3 éve.a tb a biztosítás megszűnése után még 42 napig él,azzal nincs gond.csak azt nem tudom,hogy pontosan hogy jönnék ki a legjobban.azt tudom,hogy a tgyást már a szülés előtt 28 nappal lehet igényelni,csak nem tudom,hogy pontosan hogy működik ez.Ma voltam bent a kormánykapuban megérdeklődni,de nem tudtak segíteni. :(
2014. nov. 4. 18:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Akkor nem lesz gond.Szerintem hívd fel az OEP-et, ők is tudnak tanácsot adni. Végül is a TGYÁS nagyobb összeg, mint a GYED, ha a szüléstől igényled, tovább jár a nagyobb összegű ellátás, mint ha 28 nappal korábban igényelnéd.
2014. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nekem az összes papírt a munkaügyi kp.-os hölgy töltötte ki, csak aláírni kellett, meg hozzácsatolni a szükséges papírokat.
2014. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!