Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomas gyed utolag igenybeve...

Diplomas gyed utolag igenybeveheto?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő , 2012 nyarán született a kisfiam. Még tanulói jogviszonyom megvolt akkor. Utána szüntettem meg. Megvan az aktív 2 félév, több is. Visszamenőleg igénybe lehet vajon venni ebben az esetben? Neten lattam olyat h akar úgy is lehet értelmezni h igen, de csak 6honapot fizetnek ki visszamenőleg. De elég sokféleképpen van írva, igy nem nagyon tudtam eligazodni rajta. Segítsetek! Szivesen hallgatok tapasztalatokat is!

2014. nov. 5. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet.2014-től létezik a diplomás GYED,hogyan igényelnéd 2012-re?
2014. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Csak a 2014ben vagy után született gyerekek után jár. Én is igy jártam a lányommla, 1 honappal maradtam le a diplomás gyedről emiatt, mert novemberi. Igy csak gyest kaptam. 2012-re pláne nem érvényes. :/
2014. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De akkor a feltételek között miért nem szerepel?



[link] [link]

2014. nov. 5. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár, törődj bele, ha nem hiszed, akkor az OEP is megmondja, kérdezd őket.

2014. jan.1 után született gyerek esetén lehet igénybe venni. Ez olyan, hogy egyszerre 2 ellátás is csak annak jár, akinek az egyik gyerek 2014-ben született a másik meg még nem töltötte be a 3. évét.

2014. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem beszélve arról h minden ellátásnak meg van az igénylési határideje.Pl születéstől kezdve 3 vagy 6 hónap.

2012 meg nem fél éve volt...

2014. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!