Ha tavalyi évben gyeden voltam (max gyedet kaptam) és idén megszületett a második gyermekem akkor neki a gyed extra alapján mennyi lesz a tgyás összege? Mi alapján számolják? Köszi a segítséget.

Figyelt kérdés
2014. nov. 10. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Visszamentél dolgozni? Ha igen, akkor megvan a 180 bérezett nap? Ha nincs, akkor táppénzen voltál vagy idén is még gyeden, esetleg gyesen? Ezek fontos adatok, az infó amit leírtál kevés!!
2014. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem mentem vissza dolgozni, tavaly 2.5 hónap szabadság-táppénz, utána tgyás majd gyed, idén gyeden vagyok.
2014. nov. 10. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Fontos, mikor született a kicsi meddig voltál gyeden? Ha a gyes nem volt több 180 napnál, akkor a szerződés szerinti béred az alap. Vagyis a mostani max-ot kapod a másodikra is, persze ha most is a minimálbér 2xesénél nagyobb a fizud. Egyébként simán a szerződés szerinti béred lesz az alap.
2014. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a szüléskor érvényben lévő szerződés szerinti bér lesz az alap. Ha ez több, mint a minimálbér kétszerese, akkor a tgyás alapja is a minimálbér kétszerese lesz, mivel nem mentél vissza 180 napra dolgozni. Ha kevesebb a szerződés szerinti béred, mint a minimálbér kétszerese, akkor egyértelmű, hogy a szerződés szerinti bér az alap.

Tehát, hiába a bruttód pl. 250 ezer, a tgyásod alapja akkor is a 203 ezer forint, vagyis a tgyásod bruttó 142100 Ft, ebből lejön az adó, ha nem kértél adókedvezményt. Ha nincs a bruttód 203 ezer forint, akkor egyértelműen a szerződés szerinti bér az alap.

Gyednél ugyanez, csak ott ugye nyugdíjat is vonnak.

2014. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2014. nov. 12. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!