GYES Extra jár nekem?

Figyelt kérdés
Október 25-én jár le a GYED-em. De nem megyek vissza dolgozni,mert úton van a kistesó. Viszont elmennék táppénzre. A kérdés az,hogy GYED után rögtön táppénz és rögtön GYES extra igénylés mehet e, vagy vennem kell ki pár nap szabit,mintha ténylegesen munkábaálltam volna?1 nap vagy egy hét szabit kell kivenni?mi alapján fogják számolni a későbbi GYEDet?

2014. szept. 16. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal nincs akadálya,hogy egyből táppénzre menj.A gyed extra-ba nincs ilyen kikötés.
2014. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kell szabit kivenni ahhoz, hogy táppénzre mehess, rögtön gyedről vagy gyesről nem lehet. Tehát jár a gyed extra. Kiveszel szabit, majd elmész táppénzre, mellette persze jár a gyes.

A 2. babával a tgyás és gyed alapja, ha nem lesz 180 bérezett napod, akkor a tgyás igényléskor vagy a szüléskor érvényben lévő szerződés szerinti béred lesz.

2014. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A 180 bérezett napba mi számít bele(táppénz is)? Úgy tervezem,hogy okt 25-ig gyed. Október 27. szabi, mert okt 26 vasárnap. október 28-tól táppénz. október 26-tól pedig gyes? így jó?május végén szülök,elméletileg, mert még csak most derült ki, hogy jön a kistesó.
2014. szept. 17. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, a táppénz nem bérezett nap, hiszen nem dolgozol.

Egyébként miért nem veszed ki a teljes felhalmozott szabikat? Addig anyagilag is jobban jársz. Én kivettem mikor lejárt a gyedem és még dolgozni is visszamentem, hogy meglegyen a 180 bérezett napom, így 20 ezerrel több tgyást és gyedet kapok most, mint előtte, mert visszamenőleg a béremelést is megkaptam. Mondjuk nálam a főnök bele se ment volna, hogy a felhalmozott szabikból csak 1-2 napot vegyek ki. De, elméletileg meg lehet csinálni, amit írtál, ha a főnököd is belemegy.

Ha nem lesz 180 bérezett napod, akkor a szüléskor vagy tgyás igényléskor érvényben lévő tényleges béred vagy szerződés szerinti béred lesz az alap. Tehát, 2012-ben szültél és azóta nem emeltek neked bért és ha visszamész dolgozni se kapsz béremelést, akkor gyakorlatilag az lesz az alapod, ami a 2012-es vagy 2011-es szerződés szerinti béred volt.

Ha kapsz béremelést, akkor az új bér lesz az alap. De, ha lesz 180 bérezett napod is, akkor átlagbért vesznek, amibe beleszámítanak a pótlékok, prémiumok is.

2014. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Közalkalmazott vagyok, és az évben pont léptem sávot. Pluszt semmit nem kapok. Akkor elméletileg aug 27-től elmehetek rögtön táppénzre? A szabikat tartogatnám akkorra,amikor ténylegesen visszamegyek dolgozni. Kb 4 hónapot jelenetene. Anyagilag most pedig a táppénz mellé kapnám a gyes extrát,így nem csappanna meg nagyon a családi kassza.
2014. szept. 22. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!