Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A diplomás GYED-ről mit...

A diplomás GYED-ről mit tudtok? Diploma után 1 vagy 2 éven belül "kell" szülni, hogy jogosult legyek?

Figyelt kérdés

Egyik honlapon ezt, a másikon azt írják; sőt, valahol mindkét időtartam szerepel... Van olyan, aki most diplomás GYED-et kap, mostanában járt utána a témának?

Nekem még korai lenne utánaérdeklődnöm hivatalosan, de itt, a gyakorikérdéseken olvastam, hogy létezik ilyen, rágugliztam, de nem lettem okosabb; itt az egyik kérdésemre 2 évet írt a válaszoló, viszont több helyen van 1 év...

1,5 éve diplomáztam és fél év múlva jön elvileg a baba, de a másfél év alatt nem tudtam 365 nap munkaviszonyt szerezni, mert nem kaptam rögtön állást, most szeptembertől viszont folytattam a tanulmányaimat, de miután megtudtam, hogy jön a baba, passzív félévet kértem. (Egyébként se lett volna már meg 2 félév a szülésig.)

Ha csak 1 év a diplomás GYED "határideje", akkor én így nem leszek jogosult semmilyen támogatásra?



2014. nov. 11. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

[link] jogviszony alapj%C3%A1n gyed-re jogosults%C3%A1g (diplom%C3%A1s gyed)

itt pontosan le van írva

2014. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

nem néztem meg mit linkelt az előttem szóló. én februárban szülök és jogosult leszek a diplomás gyedre. ennek feltétele, hogy a suli elvégzése után max 1 éven belül kell szülni, és visszamenőleg a 2 évben 2 aktív félévnek kell lennie. passzív félév nem számít. ahogy olvasom, sajnos Te erre nem leszel jogosult.

2014. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Megnéztem a linket... bár inkább olyan válaszokat vártam, aki átélte; guglizni én is tudok, de nem egyértelmű, mert

"Diplomás gyed-re az a 2013. december 31-ét követően születetett gyermek édesanyja (szülő nő) jogosult, aki az alábbi 1)-6) pontokban felsorolt valamennyi feltételnek megfelel:

...

- gyermeke a hallgatói jogviszony fennállása alatt vagy a hallgatói jogviszony szünetelését, illetve megszűnését követő 1 éven belül születik"

és az én babám ugyan a diploma után majdnem 2 évvel, de hallgatói jogviszony szüneteltetését követő 1 éven belül fog születni, mert idén szeptemberben elkezdtem a mesterképzést...


Szóval továbbra se tiszta.

Valaki tudja esetleg?

2014. nov. 11. 13:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 2 éven belül 2 aktív félév is kell, az viszont nincs. Akkor köszi, csak a sok honlap közt már összezavarodtam.
2014. nov. 11. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!