Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A 2014-es törvény szerint...

Vicky anyu kérdése:

A 2014-es törvény szerint próbaidő alatt felmondhatnak ha bejelentem a terhességem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Láttam, hogy régebben rengeteg kérdés volt már ebben a témában, de mivel idén újra változtatták a kismamákat védő törvényt (talán 2-szer is?) már nem tudok kiigazodni rajta.

Új munkahelyemen 3 hónap a próbaidő.Mivel megvolt a mezeszem is csak a 2.hónapban derült ki az állapotom, miután már felvettek. Bő ruhában még határeset, hogy látszik-e a pocakom, tehát sokáig nem várhatok. Félek, ha bejelentem elküldenek, de azt sem szeretném, hogy "csak úgy" kiderüljön. Pénteken mindenképp közlöm az igazgatóval csak szeretnék előtte tisztában lenni a jogaimmal. Használható, aktuális oldalt sajnos nem találtam.

Köszönöm a segítséget! :)



2014. nov. 11. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatnak. Úgyhogy a válasz: IGEN.
2014. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Helyes a válasza az első válaszolónak...egy jogász
2014. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, próbaidő alatt felmondhatnak, akkor is, ha terhes vagy. Nem kell semmivel sem megindokolni, nem vagy védett.
2014. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, elküldhetnek.

Én nem mondanám el.

2014. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Sajnos én is erre számítottam... :(

2014. nov. 17. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!