Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor kell utalnia a munkáltat...

Mikor kell utalnia a munkáltatónak a fizetést, ha felmondtam? A többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1Hónap után,felmondtam a próbaidős munkaviszonyomat,kellett írjak pár sorban felmondást,és közös megegyezés lett a vége azt mondtak így kezdeményezzem.oké beadtam,ezt 10.27én. azt mondták a pénzem lehet most net tudják majd utalni a kilépő papírokat pedig postán kapom meg. eddig rendben,de meg most november 3.án sem kaptam meg a béremet,ami azért furcsa mert tudtommal a munkáltatónak 5napja van kiutalni,azaz az ötödik munkanapon legkésőbb a felmondástól számolva ki kell fizetnie a nekem járó bért!! jól tudom ezeket? mikor kell ilyen esetben utalnia a munkáltatónak? köszönöm szépen a válaszokat!!!!

2014. nov. 3. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
43%

Minden hónap 10. ig kell fizetni független attól hogy felmondasz vagy nem.

Én is leszámoltam még tavaly év elején hó közepén még 15. sem volt amikor felmondtam és mondták hogy csak jövő hónap 10-én utalnak.

2014. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod:

"43. Eljárás a munkaviszony megszüntetése (megszűnése) esetén


80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.


(2)45 A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat."


2012. évi I. törvény

a munka törvénykönyvéről

2014. nov. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!