Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Angliában élek, tavasszal...

Babuy kérdése:

Angliában élek, tavasszal költözök haza. Párommal gyereket szeretnénk. Otthon min.4 vizsgálaton meg kell jelenni, vagy igazolni, hogy a terhesség ideje alatt 5 hót itt voltam, és jár a 28.500. -Ft. Én már csak 4 hót lakok itt. Járhat nekem is GYES?

Figyelt kérdés

2014. nov. 17. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésedet. A GYES alanyi jogon minden magyarországi lakhelyű anyának jár.

Az anyasági támogatáshoz kell min. 4 pecsét a terhesgondozásról, amit bőven össze lehet szedni, hiszen minden hónapban van valami vizsgálat, védőnő.

Már összejött a baba? Mert azt írod: párommal szeretnénk.

Kicsit zavaros, de remélem tudtam segíteni.

2014. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel szeretnénk, ezért még nincsen baba. Akkor azt írtam volna, hogy babát várok. Olvastam hogy maximum a 12. hétben meg kell jelenni az első vizsgálaton, különben nem jár. Viszont annyi mindent lehet olvasni az interneten, ráadásul szinte bárki be írhat bármit. Ha van olyan ember, aki nem jelent meg a 12 hétig, az is kapta ezt összeget? Illetve olvastam hogy rengeteg vizsgálat van otthon, ezt sem értem, hogy akkor 4 kötelező van, vagy mind kötelező. Vérvétel vizeletvétel, cukorterhelés, 2 ultrahang stb... Itt ha egészséges az ember, akkor békén hagyják a kismamát. Nem nyúlnak hüvelybe egyáltalán, és csak annak kell cukorvizsgálat akinek a családjában előfordult, magas a cukra egyébként is stb... Tehát jó pár vizsgálatom itt nem lenne, és nem tudom hogy otthon hogy állnának ehhez hozzá. Hiszen itt mások a törvények.
2014. nov. 17. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyesnek nem feltétele az orvosnál való megjelenés. Amivel kevered az az egyszeri anyasági támogatás, na ahhoz kell a 4 pecsét.

Ha te a terhességed alatt részben vagy teljesen külföldön éltél, akkor is megadják, csak ez esetben nyilatkoznod kell róla, hogy a terhesség alatt külföldön vettél részt terhesgondozáson.

2014. nov. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem kínai hogy melyiket hogy hívják! Akkor hajrá hajrá nekünk :P
2014. nov. 17. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!