Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt októberben szült...

Van itt októberben szült anyuka? Mennyi pénz jár nekünk?

Figyelt kérdés
Megkaptàtok már a családit és a gyest? Hány havit kaptatok? Én okt. Elején szültem és novemberben kaptam egy havi csp-t. Gyes is egy havi lesz vagy az két havi? (Adat egyeztetés miatt csúszik a gyes)

#Gyes.családi
2014. nov. 17. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miután utólag utalnak, csak egyhavi lesz.
2014. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

A családi teljes havi jár. Tehát én pl 26-án szültem, de teljes havi családit kaptam októberre. Szóval amit kaptál az az októberi családi volt. A novemberit december elején kapod és így tovább.

A gyest napra fizetik, tehát ha pl október 10-én szültél akkor attól a naptól jár. Nekem így volt. Ha adategyeztetés miatt csúszik a kifizetés, abban az esetben nem tudom mi az eljárás. De szerintem ugyanúgy kifizetik visszamenőleg.

2014. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát a gyest is utólag fizetik? Nem novemberben a novembert hanem novemberben az októbert?
2014. nov. 17. 17:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Most elbizonytalanodtam. :) De úgy rémlik, hogy utólag, igen.

Remélem azért jön valaki, aki biztosra tudja.

2014. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen utólag fizetik.Novemberben az októberit
2014. nov. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Igen, utólag fizetik. Decemberben a novemberit fizetik.

Ha október elején szültél, akkor az októberi gyest szerintem még ebben a hónapban megkapod. Attól függ, mikor volt az adategyeztetés, onnantól számítva 30 napjuk van utalni. Ha ebben a hónapban nem kapod meg, akkor decemberben úgy kell kapj, hogy a novemberi családi, az elmaradt októberi gyes (ahány napra jár, mert a gyes csak a szülés napjától jár) és a novemberi gyes.

2014. nov. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!