Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A második babával mennyi...

A második babával mennyi ideig kapok majd Gyedet?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Remélem tud vki segiteni nekem is :) 2013.májusában született az 1. babám ,most negint terhes vagyok 2015.márciusában fogok szülni,tehát még gyed alatt.Kérdésem:a 2. baba után is két évig jár nekem a gyed? 2010 júliusa óta van határozatlan munkaviszonyom.Előre is köszönöm a segitséget :)

2014. nov. 18. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze! Nagyon tudom ajánlani ezt az oldalt, hasznos!


[link]

2014. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2013. februárjában született gyermek után a szülő jelenleg GYED-ben részesül, a második gyermek várhatóan 2014. augusztusában fog megszületni. Az újszülött után jogosult lesz a szülő terhességi-gyermekágyi segélyre (TGYÁS) és az első gyermek után folyósított GYED-re?


2014. január 1-jét követően a szülők, akik gyermekük után jelenleg gyermekgondozási díjban részesülnek, és 2014. január 1. után újabb gyermekük születik, az első gyermekük után továbbra is kaphatják az ellátást annak lejártáig, miközben újabb gyermekük után szintén jogosultak lehetnek terhességi-gyermekágyi segélyre, gyermekgondozási díjra vagy gyermekgondozási segélyre.


Ez a "Tájékoztató a gyermekek után járó ellátásokról 2014" füzetből van, töltsd le szerintem, mert nagyon jó!

2014. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat,nem voltam benne biztos,hogy működik ez,második Gyed esetén,nem-e rövidül az idő. Ha kicsit előreszaladunk,ez akár egy 3. gyermeknél is működhet,ha Ő is Gyed alatt születik?
2014. nov. 18. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy a 3-nál is működik, hiszen a feltételek nála sem állnak fenn kevésbé, mint a 2.-nál.
2014. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!