Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz és a szabadság kapcsol...

Táppénz és a szabadság kapcsolata hogy kéne?

Figyelt kérdés

Új jogszabály, hogy 30 napon túli táppénz feletti napokra nem járnak már szabadságnapok. Ha viszont a 30 táppénzes napot 1 nap szabadságnappal megszakítanánk, akkor mint egy kiskapu, járna. Ezt a kiskaput érdemes használni, nem "haragszik" meg a hivatal érte?

Nálam az van, hogy 1 nap szabit már előre kivettem, és ha nem kapok decemberre szabadságnapokat, akkor jogosulatlanul vettem ki azt az 1 nap szabit - amit a munkáltató nem követelhet ugyan vissza. De ez olyan faramuci helyzet.



2014. nov. 23. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy épeszű orvos nem fogja kockáztatni az engedélyét azzal, hogy 30 naponta 1 napra gyógyultnak nyilvánít, majd másnaptól megint betegnek.
2014. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A körzetim asszisztense csak azt mondta erre, hogy hát nem tudja, hogy az oep ezt hogy fogja számolni/figyelembe venni , de ez alatt nemtom mit érthetett pontosan.
2014. nov. 23. 14:34
 3/7 A kérdező kommentje:
De tartok attól, hogy a hivatal berág...
2014. nov. 23. 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

az oepnek semmi köze a szabihoz.

És az évi tp összeadódik, ha hatszor vagy öt napot, utána pont úgy nem jár szabi a tp időtartamára.

2014. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak halkan kérdezem, hogy azon az egy napon amikor keresőképes vagy mit csinálsz? Besétálsz dolgozni vagy szabadságon vagy? Ha szabadságon vagy akkor megúsztod ugyan az időarányos csökkentést, de le is töltöd azt. A világon semmi értelme a dolognak, ráadásul egy csomó embernek okozol vele egy csomó felesleges munkát. Ha orvosilag indokolt ekkor legyl táppénzen, nem egy életszerű dolog, hogy valaki hirtelen felgyógyul egy napra.
2014. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

úgy szól a tv, hogy naptári évenként 30 napot meghaladó tp után már nem minősül a tp munkában töltött időnek, ezért szabira nem jogosít.

Naptári évenként. Nem feltétel az összefüggő 30 nap, ezért megszakítani értelmetlen.

2014. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem a bérszámfejtő azt mondta, hogy egybefüggő táppénznél lép életbe az új szabály, ezért szakítsam meg egy nappal, amit szabadságnapnak írna be, majd újrakezdődne a táppénz.

Így a 30 táppénzes napon túli napokra is járna nekem a szabi, különben elvesznének.


A neten most tényleg azt olvasom, hogy egy évben összeszámolódnak a táppénzes napok számai, de tegnap egyértelműnek találtam, persze nem találom azt az írást.

2014. nov. 23. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!