Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítséget kérnék szabadság...

Segítséget kérnék szabadság kiszámolásában, ha most munkába állnék, mennyi szabadság járna kb?

Figyelt kérdés

Közalkalmazott vagyok, évi 21+20 nap szabadság jár.

Kislányom 2010. okt.30-án született, előtte már szept. 1-től táppénzen voltam, a nyári szünetben meg szabadságon.

Kaptam a TGYS-t majd a GYED-et, és 2012. okt. 30-tól a gyest. A gyes-t megszakítva 2013.július 2-án született második gyermekem, innentől kezdve megint Tgys majd gyed, jelenleg is gyed-en vagyok.

Ha januártól visszamennék dolgozni, mennyi szabadság járna nekem?

Óvónőként ez kifogott rajtam, ha valaki tudna segíteni, nagyon-nagyon szépen megköszönném!

Fontos, hogy tervezzem a bölcsibe szokatást a kicsivel, addig a munkahelyemen sem akarok szólni, amíg nemtudok biztosat.



2014. szept. 26. 13:59
 1/4 aHermann ***** válasza:

Szia!

Pontos számot nem fogunk tudni írni neked, mert azt, hogy 2010-ről mennyi szabid maradt csak Te tudod.

A Tgyás időszakára a teljes szabi jár, míg a Gyed-nél a nagy után 1 évet számolhatsz, a kicsi után félévet. 2012. óta pedig mindkét szülő jogosult a gyerekek után járó pótszabira.

Így Tgyás után kb 42 nap + Gyed kb 62 nap + gyerek pótszabi 6 nap (ha 2010-ben és 2011-ben apa vette igénybe) = kb 110 nap


Nekem 2010. decemberében és 2012. augusztusában születtek a gyerkőcök 30 nap szabim van egy évban, erre kaptam 82 napot.


Pontosan a munkáltatód tudja megmondani.

2014. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aHermann ***** válasza:
Amúgy a Tgyás-ra járó szabimennyiség csökkenhet, ha 2010-ben időarányosan többet vettél ki a szülésig.
2014. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Ezzel már nekem így jó nagyjából kalkulálni, mikor szokassam a kicsit bölcsibe a tényleges munkábaállásom előtt, így már merek szólni a munkahelyemen, hogy visszamennék hamarabb dolgozni, és majd akkor ők kiszámolják pontosan.

Még egyszer kösz!

2014. szept. 27. 06:57
 4/4 aHermann ***** válasza:
Nincs mit.Nagyságrendileg jó amit írtam, csak közben eszembe jutott, hogy a gyerekek utáni szabit nem írtam jól. 2013. óta kapja mindkét szülő, gyerekenként 2 nap, így Neked, ha korábban apa kérte, akkor 2013-ra és 2014-re összesen 8 nap jár.
2014. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!