Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik papírt hol és kinek...

Melyik papírt hol és kinek kell leadni?

Figyelt kérdés
Segítenétek egy picit összeszedni, hogy a szülés körüli papírokat kinek (nekem vagy a munkáltatónak) illetve hová kell leadni és mi szükséges hozzá. ( Minden érdekel, Tgyás, anyasági a baba papírjai). Mert ha jó emlékszem, pl. a TGYÁS kérelmet is a munkáltatónak kell leadnia, nem pedig nekem. Köszönöm a segítséget :) Illetve, ha végig táppénzen vagyok és csak szülés után igénylem a TGYÁS-t, akkor a táppénzemnek ott automatikusan vége, vagy szólnom kell a háziorvosnak, hogy megszültem és zárja le a táppénzt?
2014. nov. 24. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A táppénz kérdést nem tudom, viszont a tgyást munkáltató intézi, Csp-t, anyaságit az illetékés mák kirendeltség.
2014. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden TGYÁS és majd GYED formanyomtatványt le tudsz tölteni a netről. Kitöltöd a papírokat és beviszed a munkahelyedre (ugyanis ők adják meg a megfelelő munkáltatói és pénzügyi adatokat hozzá), és ha kifizetőhely a munkahelyed, akkor ennyivel letudva a dolog. Ha nem kifizetőhely, akkor ők mindent továbbküldenek az OEP felé (tgyás, gyed).

A lényeg, hogy te töltöd ki az adatokat és a munkahelynek beviszed.

[link]


Amikor pedig megszülsz, jelenteni kell a háziorvosnak (nem elég jó ám a rendszer Magyarországon, hogy pikk-pakk értesüljenek a dolgokról). Vagy ha a tgyást előbb igényled, akkor is szólni kell, hogy zárja le a táppénzt!


Az anyaságit viszont neked kell megigényelni a Magyar Államkincstártól (MÁK). Ehhez is le tudod tölteni a formanyomtatványt. A GYESt is majd tőlük kell igényelned és a családi pótlékot is.

[link]

2014. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a szülés napjától igényeltem a tgyást (utólag), azonnal hívni kellett a háziorvost, hogy zárja le a táppénzemet, aznaptól már tgyáson vagyok. Nem automatikus.

Tgyás kérelmet a netről letöltött (vagy munkaadó odaadja) nyomtatványt kitöltöd és a munkáltatónak kell leadnod a mellékletekkel együtt.

2014. nov. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolók szépen leírtak mindent, esetleg még egy kis adalék: a gyerek TAJ száma kell majd mindenhez, csak akkor tudod a papírokat leadni. Illetve szerintem érdemes megcsináltatni az ügyfélkapu regisztrációt még terhesen, ha nincs még és azzal neten keresztül tudsz sok mindent intézni, pl. a családi pótlék és az anyasági igénylését.

A háziorvos nekem azt mondta, hogy legkésőbb szülés utáni napon telefonáljak, hogy megvan a baba. Így is volt, ő kiállította a papíromat a maradék pár napról, leadta a portán, a férjem meg felvette és be is vitte a munkahelyemre, amíg mi még kórházban voltunk.

2014. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!