Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha 6 éves gyermekem nem megy...

Ha 6 éves gyermekem nem megy még iskolába és nevelési tanácsadóba is jártunk, akkor kell valamilyen papírt leadni valahova, hogy leigazoljuk, hogy miért nem megy iskolába?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy valaki kapott levelet, hogy tanköteles gyermekét nem íratta be sehova iskolába és keresi az önkormányzat a gyermeket.
2014. febr. 28. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
ezeket a dolgokat az óvoda intézi nekem sem kellett menni sehová és semmit nem kellett leadnom
2014. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
De bizony, hogy kell. A területileg illetékes iskolába kell az óvodai szakvéleményt (amin rajta van, hogy további óvodai nevelését javasolják, vagy ha az van rajt, hogy nevelési tanácsadó vizsgálatát javasolják, akkor az óvodai szakvéleményt + a nevtan szakvéleményét) a beíratáskor leadni.
2014. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Mármint a beíratási időszakban? Mert most őt nem íratjuk be, majd csak jövőre.
2014. febr. 28. 09:27
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem sem kellet semmit se csinálnom mikor még 1 évet oviban maradt a fiam ,viszont akor szoltam az iskolában mikor már ment iskolába de nem a körzetesbe hanem egy másik suliba ment.
2014. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:

Most, amikor tavasszal lesz a beíratás, akkor beviszed az iskolába a papírt, ahova körzetileg tartoztok (akkor is oda, ha esetleg máshova fog majd iskolába járni).

Mégis mit gondoltok, az óvoda miért ad ki szakvéleményt, ha nem kell vele csinálni semmit? Korábban voltak olyan önkormányzatok (a legtöbb), amik nem foglalkoztak azzal, hogy a tanköteles tanulóik járnak-e iskolába, vagy sem. Amióta a KLIK alá rendeződtek az iskolák, ők nyomon követik, hogy minden tanköteles beiratkozott-e, ha nem, akkor megy a levél a szülőnek, hogy miért nem íratta be.

A KLIK felé már a tavalyi beíratáskor is jelenteni kellet a beíratkozott és az óvodában maradó gyerekeket.

2014. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ez igy van.a körzeti iskolába kell a tanköteles korú gyermek papirját bevinni,amin az van megjelölve,h még marad egy évet az óvodában.ezt az óvoda állitja ki,és te is kapsz egy másolatot

egy óvónéni

2014. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem sem ment a gyerek 6 évesen iskolában mert nem engedtem tavaly és az óvoda intézett mindent nálunk legalább is ők küldték ki a papírokat nem kellett sehová mennem és mégsem jött levélke, hogy hol van a gyermekem.
2014. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk nevtan-ban. Direkt rákérdeztem, hogy működik: a nevtan az ovinak megküldi a hivatalos szakvéleményt, és az ovi adja át a szülőnek az egyik példányt, vagy másolatot.

Ebből adódóan az ovi nem jelenti le a gyereked a körzeti iskolába, hogy mennie kell.

Mi febr. 11-én voltunk, azóta még nem küldték meg a papírokat az ovinak. Mi helyben kaptunk egy hivatalos papírt, hogy mehet suliba (hála az égnek), de az nem a szakvélemény.

2014. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt hülyén írtam. Szóval: azt "jelenti le", hogy nem megy suliba.
2014. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi küldünk az ovinak és a szülőnek is a szakvéleményből, jelenteni a maradókat a járási hivatal oktatási osztályának kell.
2014. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!