Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg GYED-en vagyok, úton...

Jelenleg GYED-en vagyok, úton a kistesó, tudnátok segíteni, hogy anyagilag ezután, mi jár? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
14 hós a lányom, GYED-en vagyok vele, jelenleg 105000 ft GYED-et kapok havi szinten. Mennyit fogok kapni ha megszületik a kistesó? Kb 20 hónapos lesz akkor a lányom. Vele még kb 40000-et kaptam ilyen szülés utáni támogatásként, de ha jól tudom már ez is több?
2014. nov. 26. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szakítsd meg a fizu nélküli szabidat. Vegyél ki pár napot a felgyűlt szabidból és menj tp-re. Így kapod a gyed+tp-t. Az alap vagy a szerződés szerinti béred, vagy a tényleges jövedelmed alapján számított napi átlagkereset lesz (nekem ez utóbbi lett, mivel az osztószámok miatt az átlagkereset többre jött ki, mint a szerződés szerinti bérrel - 10 napot voltam szabin). Aztán ha megszületik a pici kapod a nagyobbra a gyedet+kicsire tgyás, majd utána nagyra gyes és a kicsire gyed.

A babakötvény még mindig 42500 Ft, az anyasági pedig még szintén mindig a 64ezer :), közben kérheted a 91.naptól az adókedvezményt, illetve ha megszületik a kicsit a 2 csp-t.

2014. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

számold ki, hogy a táppénzen töltött fizetéseddel jársz jobban és kapod a tgyást fél évig, ezért megéri e visszamenni és kivenni a szabikat, stb. vagy ha nem volt kereseted, mert gyedről mész, akkor a minimálbér kétszerese lesz az alapja a tgyásnak, gyeded meg annyi lesz, mint előtte.

De ha letöltöd az útmutatót és elolvasod végig, akkor leszel a legokosabb + persze a fizud alapján a kiszámolósdi.



Tájékoztató a gyermekek után járó ellátásokról 2014.doc


erre keress rá és böngészd végig

2014. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!