Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár nekem a gyesen kívül...

Jár nekem a gyesen kívül támogatás?

Figyelt kérdés

A szegedi jogi egyetemre járok levelezőn,viszont 1 éve már megvan az abszolutóriumom,az államvizsgák közül már egyet megcsináltam előző félévben(még van 4 tantárgy).Most is jelentkeztem államvizsgára,de egyből nem tudtam vizsgázni,egyből pedig majd most megyek.Ilyenkor mire számíthatok?Van tb-m,mert minden hónapban fizetem a hatezer párszáz forintot a NAVnak.

Illetve segítség lenne-e ha saját vállalkozásba betetetném magam minimálbérrel?Köszönöm,aki tud segíteni.


2014. nov. 26. 22:15
 1/1 anonim ***** válasza:

A gyed extra felsőoktatási hallgatóknál csak nappalisoknál jöhet szóba. :/ A kötelező eü. fizetése pénzbeli ellátásokra nem jogosít fel, csak természetbenire. Magyarul ugyanúgy ellát az orvos, de táppénz, tgyás, gyed, gyáp, ilyesmiket ettől nem kaphatszt. Ha már terhes vagy, késő bejelenteni magad, mert a szülést megelőző két éven belül kell minimum 365 napnyi pénzbeli ellátásra jogosító biztosítotti idő.


Alanyi jogon jár viszont az egyszeri anyasági támogatás szülés után, ha részt veszel a terhesgondozáson és persze a családi pótlék. Figyelnedbe ajánlom ezt az oldalt, sok okosság van itt. [link]

2014. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!