Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi pótlék igénylése...

Családi pótlék igénylése egyedülállóként vagy élettársként?

Figyelt kérdés
Szeretném igényelni a családi pótlékot.A párommal együtt élünk egy címen, de nincs hivatalos élettársi szerződésünk.Ebben az esetben egyedülállóként kell igényelnem a családit? Ha igen,akkor nem szidnak és/vagy büntetnek meg azért ,mert gyakorlatilag nem vagyok egyedül?

2014. nov. 27. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igényelheted egyedülállóként mert nem vagy az. Nem papírtól teszik függővé, ha együtt éltek nem számítasz egyedülállónak.
2014. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogy, nem vagy egyedülálló. Közös a címetek, az ő nevén van a baba.


Ez van a MÁK-os nyomtatványon. "Egyedülállóság jogcímei: egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált, házastársától külön él és nincs élettársa."


Neked van élettársad, csak nem "bejegyzett" élettárs. De közös háztartásban éltek érzelmi közösségben.


Kb. 1000 Ft a különbség amúgy, nekem nem érne meg annyit, hogy idegeskedjek miatta, hogy megnézi-e valaki a lakcímnyilvántartást, stb.

2014. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De az nem baj,hogy nincs hivatalos élettársi szerződésünk?
2014. nov. 27. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell élettársi szerződés, sőt akkor sem számítanál egyedülállónak ha hivatalosan nem egy lenne a lakcímetek, de együtt élnétek.
2014. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem baj ,hogy nincs élettársi szerződés, nem az számít, hanem az, hogy együtt éltek, együtt nevelitek a gyereket.

Havi 1500 Ft-ért képes lennél csalni? Amúgy igen, meg is szidnak és meg is büntetnek, ha egyedülállóként igényelsz családi pótlékot.

2014. nov. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Félre értettetek,én nem jelentettem ki,hogy egyedülállóként akarom igényelni csak kérdeztem.Nyilván nem akarok csalni, mert akkor nem is kérdezném,hogy mi a helyes.Szimplán tudatlan vagyok,de köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. nov. 27. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!