Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Adott egy anyuka aki 3 gyermek...

Adott egy anyuka aki 3 gyermekét neveli egyedül (17000Ft/gyerek). Ha kapcsolata lesz és hozzáköltözik a párja akkor már nem veheti fel a családi pótlékot egyedülállóként?

Figyelt kérdés

Köteles bejelenteni, hogy már nem egyedülálló? Mi számít egyedülállónak az állam szerint?!

Elvileg ha hozzá költözött a párja akkor nem is veheti fel egyedülállóként a pénzt?

Valaki tudja hogy van ez? Mit mond a törvény? Bűnt követ el ha mégis az egyedülállóknak járó pénzt veszi fel a 3 gyerekre?!

(Egyik gyerek sem a mostani párjától van!)



2014. márc. 1. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem elvileg hanem gyakorlatilag sem. Amit összeköltözöl vele, élettársnak számít, így nem vagy egyedülálló. Igen törvényileg büntethető leszel érte.
2014. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
őszintén? a kutya nem néz utána... ha be sincs jelentve abba a lakásba akkor meg pláne semmi gond... én akkor szóltam amikor újra férjhez mentem... addig kaptam az emeltet...
2014. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen, jogtalanul veszi fel eztán a pénzt és ha rájönnek, büntetéssel együtt kell visszafizetni.

Gyakorlatban azonban nem biztos, hogy valaha is rájönnek, hacsak nincs pl. egy rosszindulatú szomszéd, vagy családtag.

Szerintem nagyon sokan csinálják így az országban, hogy több pénzhez jussanak.

2014. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Míg egy kedves szomszéd nem szól miatta.nem derül ki. Annyit ér számodra az a férfi akivel együtt élsz elfogadja szereti a gyerekeidet,hogy letagad?
2014. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
és a kedves szomszéd honnét a fenéből tudná mennyi családi pótlékot kap??? nem kell róla beszélni és kész... ez nem letagadás... csak vannak olyan anyagi helyzetek amikor az a pár ezer forint is "életet menthet"! tapasztalat!
2014. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Feljelenti aztán kész, ha ki akar velük cseszni akkor nem kell tudnia elég ha sejti.

Egyébként ha lesz élettársad akkor a családi adókedvezményt is jobban kitudnátok használni vagy te azt a 100 ezres adókedvezményt egyedül ki tudod használni kérdező?

2014. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

Az élettársak esetében csak a közös gyermekek után illeti meg mindkét felet a családi pótlékra (ennek megfelelően a családi kedvezményre) való jogosultság, a nem közös (de a háztartásban nevelt) gyermek után csak az a fél jogosult, aki ennek a gyermeknek a szülője. Ebből következően az élettársaknál a közös igénybevétel és a megosztás csak a közös gyermekekre vonatkozóan esik egybe, míg a nem közös gyermek, illetve a magzat után a jogosult fél (az ő szülője, illetve magzat esetében a várandós nő) és az élettársa év közben az adóelőleg-megállapításnál közös igénybevételre vonatkozó nyilatkozatot nem tehet, ők csak megosztást alkalmazhatnak az adóbevallásukban (munkáltatói adómegállapításukban).


ennyit az adókedvezményről... hogy vehetné már fel az élettárs ha nem az övé egyik gyermek sem??? (nem tudom honnét sejthetne ilyet bármilyen szomszéd is... erről még a pletykás öregasszonyok se szoktak beszélni ki mennyi CSP-t kap) mellesleg mondhatja ha kimennek ellenőrizni, hogy csak lakótárs, nincs közük egymáshoz... bizonyítsák be...

2014. márc. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó akkor nem tudja igényelni.

Volt erről egy kérdés már, ahol az egyik válaszoló leírta, hogy kimentek szomszédokat megkérdezték azok meg bőszen bólogattak, hogy igen nagyon rendes férfi nagyon szereti a gyereket minden nap viszi az oviba őket. Akik ezzel foglalkoznak sem hülyék.

Nekem aztán mindegy, ki mit csinál,de ennél azért a becsületnek amire a gyereket nevelni kellene is többet ér.

Most havi 3000Ft-ról beszélünk, annyit a párja is majd költ a gyerekre szóval visszajön ami kiesik. Igenis letagadja a párját, aki elfogadta gyerekestől havi 3000Ft pluszért.

2014. márc. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Ismerősömnek kiderült a turpisság. Egy csomót kellett visszafizetni.

De erkölcsileg megkérdőjelezhető azért. Ha ott az élettárs két bevételből csak jobban kijönnek. Mi nagyon kevés pénzből élünk. Mire mindent kifizetünk, marad 35 ezer Ft-unk. Mondták nekünk, hogy jelentsem be, hogy külön élek a férjemtől. Nekem nem ér pár ezer forintot, hogy letagadjam őt. Igaz, neki saját gyereke.

2014. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bar nem voltam meg hasonlo helyzetben,nem sietnek olyan nagyon a bejelentessel.Mi van,ha nem mukodik az egyutteles es rovid idon belul szetmentek? Akkor 2 honap mulva ujra igenyled? Szerintem varj vele 2-3 honapot,es ha minden ok,a parod valoban kiveszi a reszet a koltsegekbol,nem csak igeri,akkor bejelented.
2014. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!