Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás gyed? Segítenél?

Diplomás gyed? Segítenél?

Figyelt kérdés
A diplomás gyedhez kell egy igazolás, amit az egyetem tölt ki az aktív félévekre vonatkozóan. Ezt a papírt kitölthetik anélkül is, hogy ráírnám a gyerek születési dátumát? Még nem született meg, és egyszerűbb lenne még most elintézni, nem akkor amikor már meg van, vele nehezen jutnék el a suli irodájába. Születési anyakönyvi kivonatot egyébként nem kell nekik bemutatni, szóval ezért gondolom, hogy esetleg kitöltik a terhesség alatt már.

2014. dec. 3. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
nem is értem hogy merül fel a kérdés, igen, üresen hagyod azt a rubrikát, a suli azt igazolja hogy megvolt-e a szükséges aktív félév, ennek mi köze a gyerek születési dátumához?? azt majd utólag ráírod. és miért a gyakorira irsz ahelyett hogy TO sodat felhívnád?
2014. dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván azért fontos neki, "kedves" első, mert a gyermek SZÜLETÉSÉT MEGELŐZŐ 1évben kell lennie (2 aktív nappali félév) hallgatói jogviszonynak. Csak, hogy te is felfogd : pl. ha júniusban lediplomázott, és megszünt a hallgatói jogviszonya, a gyermek nem születik meg következő év júniusig, nem jár. de ha májusban megszületik akkor jár. Barátnőm épp így van vele. Ha esetleg túlhordja a babát, nem biztos, hogy jár neki.

Ha jelenleg is hallgató vagy, akkor logikusan nem tudsz "kicsúszni", hiszen a terhesség csak 9hónap. Szerintem ebben az esetben nem csinálnak gondot és kiadják az igazolást.

Bár ha meg abba gondolok bele, hogy én is caak a gyermek születését követően tudtam intézni a GYEDET, TGYAST, akkor nem adják ki. Sajnos ezt a részét pontosan nem tudom. De gyest akkor kell majd intézned, illetve anyaságit sem tudod előre, csp stb...

2014. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"kedves" második, csak hogy te is felfogd, a suli igazolja, hogy x és y félévben volt hallagatói jogviszonya az anyának. ez fix dolog, nem tud változni, vagy megvolt a jogviszony, vagy nem, ezen nincs varia. ezek után megszületik a gyerek. ha időn belül akkor tud mit kezdeni a papírral, ha időn kívül, akkor meg nem ér semmit a papír. attól még miért ne lehetne előre megírni legfeljebb nem tudja használni, nagyokos
2014. dec. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

idén júliusban diplomáztam, a baba február végére várható. mindenképpen beleférek tehát, nem ez a gondom. hanem hogy kitöltik e mielőtt megszületik vagy nem. mert szülés után nehezebb az ilyesmit elintézni. az anyaságit meg a hasonlókat tudom hogy csak utólag lehet, mert kell hozzá a születési anyakönyvi kivonat.

de inkább majd a suliban érdeklődöm, ha arra járok.

kedves 2. válaszoló, köszönöm az értelmes és normális hangvételű válaszodat.

2014. dec. 8. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!