Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most vitatkozzak a polgármeste...

Most vitatkozzak a polgármesterrel, vagy hagyjam? (anyakönyvi ügyintézés)

Figyelt kérdés

ugyanis a gyerek apja külföldi fél éve nincs rendezve a családi állapota(pontosabban 7 hónapos a baba!), mert a hivatalban "szórakoznak".


leadtam az apasági nyilatkozatot a nagykövetség által hitelesítve, és folyamatosan elküldtek, hogy nincs kész az anyakönyv, "nem tudjuk mikor jöjjön" a legkülönfélébb hülyeségekre hivatkozva ("elektronikus rendszerre történő átállási fennakadás, stb)


ezt megelégelve írtam a polgármesternek. és érdekes, egyből elkezdett mindenki "ugrálni" a nagykövetséggel is felvették a kapcsolatot, kiderült tőlük hiányolják az apaságit, mert én nem adhattam volna be, a nagykövetségnek kell, hogy hivatalosan megküldje, meg a szerencsétlenek nem találtak rajta dátumot (szerintem meg sem nézték)mert én mutattam, hogy az oldal közepén van kézzel írva a pecsét alatt (új formanyomtatvány, kisvárosunk kicsit elmaradott, nem tud olvasni..)



a lényeg:

most intézkednek ugyan, de kaptam a polgármestertől levelet, ami tele van hazugsággal.

egyszer:

- őszerinte tájékoztattak arról, hogy okmányok hiányoznak a nagykövetségtől (abszolut nem tájékoztattak, a nagykövetséggel fel sem vették a kapcsolatot, határozottan tudom, mert én viszont forró dróton vagyok velük!és mindenfél, de EGYÉB kifogásokkal hárítottak mindig el)


- ami le van adva, nem hiteles, mert nincs rajta dátum (ott mutogattam nekik, hogy hogy nem találják, itt van az oldal közepén!)



és tovább nem bírtam olvasni, mert azt hittem hányok tőle, hogy még engem néznek hülyének!


most megírjam, ne írjam én kis ember a nagy hivatallal szemben, vagy hagyjam, a lényeg, hogy elindult a dolog intézése?


2014. dec. 9. 16:30
 1/7 A kérdező kommentje:
*mármint a baba családi jogállása nincs tisztázva
2014. dec. 9. 16:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Helyedben biztosan válaszolnék rá, pontokba sorolva írd le nekik amit nekünk is. Aztán posta, ajánlott, tértivényes feladás, feltétlenül legyen nyoma. Az ügyed ettől függetlenül menni fog előre.
2014. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

csak ugye a polgármester levelét pont azok bontják fel, akik állítják, ogy nincs dátum...most gondoltam ebbe bele.


ugyanis a polgármesternek először szánt levélre is egy osztályvezető reagált, nem a polgármester..

2014. dec. 9. 17:31
 4/7 A kérdező kommentje:

arról nem is szólva hogy világosan közöltem azt, hogy mivel "ráznak le"


és nem volt közte ilyen, hogy hiányzó okmányok...

2014. dec. 9. 17:35
 5/7 A kérdező kommentje:

sőt.

állítom a polgármester CSAK aláírt...azt sem tudja mit írt nekem..

2014. dec. 9. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezeket mind-mind írd bele a levélbe. Attól, hogy ők a Hivatal, még nem tévedhetetlenek és pont ezért nem élhetnek vissza a helyzetükkel. Mindennek van felettes szerve.
2014. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is külföldi a férjem, a kisfiammal hasonló játék volt az anyakönyvezés, illetve a névadás körül (pedig Budapest...)


A férjem egy olyan ország állampolgára, amelynek nincs hazánkban sem konzulátusa, sem nagykövetsége, csupán egy hivatali jogkörökkel korlátozottan rendelkező tiszteletbeli konzulja, gondolhatod.


Nálunk a baba 2 hónapos koráig ment a huzavona, de én nem hagytam magam.


NE a polgármesterhez fordulj, ő politikai szereplő, hanem a település JEGYZŐJÉHEZ a panasszal, hiszen az anyakönyvezés hivatali feladat.

Szedd elő a törvényt, nyomtasd ki, vidd be magaddal.


Amit én megtettem, bejelentkeztünk a tiszteletbeli konzulhoz (te is tégy így a gyermeked apjának országának hivatalos képviseleténél- örülj neki, hogy van nagykövetség!), jobban mondva az ÉLETTÁRSAD, mert ő az adott ország állampolgára, ilyen esetben szerintem soron kívül fogadják.


Írjon kérelmet a nagykövetének, hogy segítse elő közbenjárásával a gyermek jogállásának rendezését a magyar jog szerint (esetleg a külföldi ország joga szerint, ha az első körben egyszerűbb és nem zárja ki a kettő egymást)


(egyébként így akkor nincs is TAJ száma, nem kaptál semmiféle ellátást? csak mert ezeknek is a feltétele az anyakönyvi kivonat utáni lakcímkártya, majd rendezett TB státusz... most akkor a 6 hónapnál régebbi ellátásokat el is buktad? Jajj.)


Hogy lehet ezt 7 hónapig halogatni ne haragudj?

(nálunk a 2 hónapban benne volt a konzul nyári szabadságának 2 hete is).


Anyakönyvezésről szóló törvény és végrehajtási rendelet, időpont a követségen az élettársad járjon utána.


Ennyi idő alatt már az is megoldást hozott volna, ha a gyermeked az adott külföldi ország idegenben született gyermekének van anyakönyvezve és ha a jogszabályok lehetővé teszik, akkor felveszi a magyar állampolgárságot az anyja jogán.


Sokkal könnyebb lenne, ha megírtad volna, hogy milyen ország állapolgára az élettársad és már utánanéztetek volna annak, hogy lehetésges-e a két állam viszonylatában a kettős állampolgárság vagy nem.


Pontosan nem írtad meg, hogy milyen ok miatt nem készült el az anyakönyv:

- lehet, hogy a választott nevetek nincs az MTA listában (ezesetben is elég a követségi tanusítvány, járj utána!- nektek lehet külföldi nevet is választani, az anyakönyvező pedig előírhatja számotokra a bizonyítást, hogy a választott név megfelel az apa oprszága szerinti jogszabályoknak)

- az apasági elismerő biztosan hivatalosan fordított (országos forító és hitelesítő iroda?)- ebbe is simán beleköthetnek. Lehet arról vitatkozni, hogy etikus vagy nem, neked kényelmes-e vagy nem, de joggal tehetik, még ha ez belőled ellenérzést is vált ki.


Összességében úgy látom, hogy egy külföldi házastárssal (esetedben élettárssal) az átlag magyar állampolgárnál sokkal inkább tisztában kell lenned a jogszabályokkal, a közigazgatási rendszerrel, a jogérvényesítés és a jogorvoslat lehetőségeivel, különben tényleg csak az időhúzás meg az idegeskedés megy.


Én sem vagyok mindig feltétlenül boldog és elégedett azzal a bürkokráciával, ami a külföldi állampolgárok esetében hazánkban megy, de az kicsit erős túlzás, hogy nem tudnak olvasni.

Kicsit higgadj le, vedd elő a jogszabályt (a neten ingyenesen elérhető a hatályos joganyag) készülj fel megfelelően és akkor nem sárdobálással megy az idő, hanem érdemi érvekkel- ellenérvekkel és végül ügyintézéssel.


Minden jót.

2014. dec. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!