Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kb. mennyi idő az ügyintézése...

Kb. mennyi idő az ügyintézése a nagymamára átiratni a GYES-t és a csp-t?

Figyelt kérdés
És mi kell hozzá? Kimennék külföldre dolgozni a nyárra. Ha meg van indítva a kérelem, meg kell várnom az ügyintézést itthon, vagy onnantól már mehetek, a papírt meg a pénzt meg majd küldik? Nem akarom, hogy elvesszen a pénz, meg ugye anyukámnak is élni kell addig valamiből. A gyerek 11 hónapos sajnos, de most kéne munka, azt az egy hónapot nem nagyon tudjuk kivárni.

2014. máj. 18. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Számlára megy a pénz? Mert akkor mama megkapja a kártyádat és használja a pénzt.

Ha oda viszik házhoz, akkor meg postán írsz meghatalmazást, hogy a mama felveheti. Én is meghatalmazással vettem fel évekig a lányom csp-át.

2014. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az oké, jó is lenne, csak azzal van gond, ha esetleg bejelentenek, mert akkor ugrik a pénz! Mert ugye a gyerek nincs még egy éves :( Július eleji, ha azt kivárom, ez a nyár már ugrott :(((
2014. máj. 18. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:

A nagymama is csak a gyerek 1 éves kora után mehet gyesre!

[link]


Tehát addig vagy nem dolgozol, vagy nem kaptok gyest!

2014. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És az ideiglenes gyámság? Végső esetben?
2014. máj. 18. 21:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Fenébe! :(
2014. máj. 18. 21:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Tök egyszerű. Lemondod 1 hónapra a gyest, hiszen már 11 hónapod a gyereked, majd mikor betölti az 1 évet, akkor megigénylitek a nagymama nevére. Ha a nagymama nevén lesz a gyes, akkor csak a nagymama saját nevére szóló bankszámlájára mehet a pénz, legalábbis nekem azt mondták a MÁK-ban, mikor nagymama nevére igényeltük a gyest. Vagy postai úton kéritek.

Szerintem ha ennyire jó ez a munka, akkor egy havi 25 ezer Ft kiesést talán ki lehet bírni, ha nehezen is, végül is a nagymama is kap nyugdíjat és még ott van a gyerek apja is, a családi meg így is megjár.

Viszont te is dolgozhatsz a gyerek 1 éves kora után, de azt nem tudom, hogy külföldön is lehet-e.

2014. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Menj be a gyámügyre.Biztosan tudnak tanácsot adni, megoldható-e a terved és mit kell tenni.

Az én lányom is megpróbálta a kinti munkát. Neki 4 gyerek maradt volna itthon. Igaz, a legkisebb akkor volt 3 éves. Engem jelölt meg , hogy a gyerekekkel leszek. Semmi ellenvetésük nem volt a gyámhatóságon. Volt meghatalmazásom mindenben eljárni a nevében.

Sajnos, nem jött neki össze, így csak 2 hétig volt távol.

2014. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem te vagy az akinek azért kellene átíratni a cspt+gyest a mamára, hogy neki legyen tbje?
2014. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem
2014. máj. 20. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!