Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nekem min.5 perc kellett míg...

Nekem min.5 perc kellett míg értelmezni tudtam ezt a cikket. Nektek?

Figyelt kérdés

"...Ha tehát dolgozik az anyuka egészen a szülési szabadságig, úgy az alapot a jogosultság kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári év első napjától a jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjáig terjedő időszakban az időszak utolsó napjához időben legközelebb eső 180 naptári napra jutó jövedelem alapján kell megállapítani...."



[link]


2014. dec. 10. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Elolvastam én is, de nekem nagyon hiányos, így nem foglalkozom vele.

Nem írnak arról, aki mondjuk veszélyeztetett terhes és táppénzen van abban az évben, amikor szül...


Meg mi az, hogy dolgozik, sehol nem volt ilyenről eddig szó, mindig a biztosítási jogviszony volt a lényeg. Nekem nagyon zavaros.

2014. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem sok változás lesz, szinte semmi, hiszen csak a neve változik meg terhességi-gyermekágyi segélyről, csecsemőgondozási díjra. Egy picit változik az összeg számításának a módja, de ez szinte semmi, minden más marad ugyanaz a cikk alapján, mint most. Ezzel nem fog többet kapni senki.

Pl. valaki szül 2015. szept. 10-én. "Jogosultság kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári év első napja: 2014.jan.1.

"jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napja: 2015.jún.30. Ha jól értelmezem, én így értelmezem, lehet rosszul. De, ugye ehhez dolgozni kell a szülési szabadság kezdetétig, magyarul szülés előtt 28 nappal hamarabb hagyhatja abba a munkát. Kicsit zavros a cikk, gondolom ennél jobb is lesz, mivel lehet, hogy csak 2016-ban vezetik be.

2014. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!