Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED lejárta után kirúghatnak...

GYED lejárta után kirúghatnak a munkahelyemről? GYES mellett.

Figyelt kérdés
Persze megfelelő indokkal.
2014. dec. 14. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha bejelented hogy visszamész dolgozni, és nincs pozíció, amit fel tudnak ajánlani, akkor megszüntethetik a munkaviszonyodat, én most ebben a helyzetben vagyok, lejárt a TGYÁS-om, mennék vissza dolgozni, mert GYEDből nem tudunk megélni, lehet, hogy megszüntetik a mviszony, még nem szóltak vissza.
2014. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen ha megszünteted a fizu nélküli szabidat onnantól nem vagy védett. Ha dolgozol is mellette elbocsájthat, persze nyomatékosabb indokkal mintha nem gyes mellett vállalnál munkát.
2014. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A munkaköröm megszünt, de felajánlott egy másikat, ami én nem fogadok el. Ilyen esetben mi van?
2014. dec. 15. 13:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Megszüntetheti a munkaviszonyodat.
2014. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nem akarja megszüntetni, mert nem akar végkielégítést fizetni. Azt akarja, hogy mondjak föl. Azt meg én nem fogok. Ilyenkor mi fog történni?
2014. dec. 15. 21:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, ha írásban bejelented, hogy visszakívánsz menni, akkor neki 3 lehetősége van: 1. Felajánl egy másik pozit, ami megfelel a végzettségednek, 2. Megszünteti a munkaviszonyodat, 3. állományban tart és állásidőre járó bért fizet neked, de nem kell menned dolgozni.

Én ugyanebben a helyzetben vagyok, a héten fogom elküldeni a munkáltatómnak a tértis levelet, a bejelentésről. Amúgy jogász vagyok, tisztában vagyok a lehetőségeimmel.

2014. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálam az a helyzet, hogy nem akar kirúgni, mert nem akar fizetni. Viszont kreált egy pozit, amit soha nem vállalnék el, így visszautasítottam. Követeli, hogy mondjak föl, de én nem fogok.
2014. dec. 16. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben azonban az anyuka úgy dönt, hogy visszatér dolgozni, rá egy külön törvényrész vonatkozik (6. bekezdés), mely szerint a munkaviszony korlátozással, de megszüntethető.

Egy kis indoklás...

Visszatérés esetén így a munkáltató a munkaviszonyt a munkavállaló képességére, illetve a munkáltató működésére hivatkozva megszüntetheti. Ennek feltétele, hogy nincs a munkáltatónál az érintett képességének, végzettségének, gyakorlatának megfelelő munkakör vagy az erre vonatkozó ajánlatot a munkavállaló elutasítja.

Milyen az a pozi, amit kreált? Megfelel a végzettségednek?

2014. dec. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A végzettségemnek megfelel ugyan, de teljesen más jellegű, mint a volt munkaköröm, és ezt semmiképpen nem szeretném csinálni. Nem akar felmondani, azt akarja, hogy én mondjak föl, ha nem tetszik a felajánlott pozi. Szerinted?
2014. dec. 17. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!