Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Vállalkozónál dolgoztam 5-és...

Vállalkozónál dolgoztam 5-és fél évet. Közöltem vele hogy terhes lettem ö ere december 31 megszünteti a vállalkozását. Így most milyen juttatásokat fogok kapni a terhesség alatt és utána? .

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor fogsz szülni?Terhesség alatt nem igazán fog semmi járni,mivel nem lesz munkaviszonyod,így táppénzre nem mehetsz.Esetleg ha az apuka a férjed,akkor a terhesség 91. napjától jár az adókedvezmény,ha nem a férjed,akokr ez is csak a baba születése után jár majd,de akkor visszamneőleg a visszaigényelhetetitek a terhesség idejére is.Ha nem leszel munkaviszonyban,vagy álláskeresőin a a szüléskor,akor csak gyes fog járni+ a családi pótlék.
2014. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el táppénzre még mielőtt megszünteti a vállalkozást.
2014. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva? Csak emiatt akarja megszűntetni a vállalkozását? Ha tudsz menj el tp-re már előtte. Egy vállalkozás nem szűnik meg egyik napról a másikra, ezzel is nyerhetsz egy kis időt. Új vállalkozást csinál? _Fontos lenne tudni az jogfolytonos lenne-e, ill. hogy ha van több munkavállaló azokat hogyan veszi át. A terhesség miatt most védve vagy ezért fontosak milyen jogi úton lesz ez megszűntetve, ill. az új hogyan indul stb. Ha nincs az ismeretségedben ilyen ügyvéd, én még most elmennék a bírósságra az ún. ingyenes panasznapra és ott egy hozzáértő ügyvéd elmondja neked, milyen lehetőségek vannak.
2014. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok benne biztos, de valahol azt olvastam, hogy valahogy befolyásolja egy cég megszüntetését, ha van bejelentett kismama. Én a helyedben mindenképp utánaérdeklődnék szakértőnél pontosan.Még gyorsan, hátha valamit lehet intézni 31-e előtt, nehogy lecsússz valamiről. De a legfontosabb, hogy írj neki tértivevényes levelet a terhesség tényéről, ne tudja a későbbiekben letagadni, hogy tudott róla.
2014. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!Sajnos nem vagyok sokkal előrébb,mint a mikor feltettem a kérdést.A családsegítőknél azt mondták maradjak tp és mindenre jogosult vagyok.Az Oep meg azt hogy a terhességem alatt semmire nem vagyok jogosult,majd ha megszületik a baba utána kapok azt amit bárki kaphatna nem számít hogy mennyi munkaviszonyom van.Tp is hiába maradok dec.31 után mivel megszűnik a munkahelyem.Fogalmam sincs akkor mit csináljak hogy mindenre jogosult legyek!?
2014. dec. 19. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!