Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2015 nyarára várom a babám,...

2015 nyarára várom a babám, de 2013 januártól-2014 április közepéig volt munkaviszonyom 4 órában, mennyi Tgyás-ra Gyed-re számíthatok?

Figyelt kérdés
Ha utána munkanélküli segélyt kaptam 3 hónapig és azóta is munkanélülin vagyok Január közepétől újra lesz 8 órás munkám brutto 100000Ft .
2014. dec. 17. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Tudtommal a szülést megelőző évben lévő jövedelmed lesz a Tgyás és a Gyeded alapja,így a januári fizetésed abba már nem számít bele.A 4 órás állásod jövedelme alapján fogják számolni.Én így t
2014. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én így tudom.
2014. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De mintha lenne most valami változás. Hogy az utolsó munkahelyet veszik csak figyelembe. De ez nem biztos.
2014. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó, vagyis az éppen aktuális munkaviszonyban elért jövedelem lesz az alapja, tehát a 100ezer Ft.

A tgyásod kb. 60ezer ft körül lesz, a gyed valamivel kevesebb. De elérhetőek a neten gyed kalkulátorok, keress rá, az pontosan kiadja mennyire számíthatsz.

2014. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 évben kell lenni 365 biztosított napnak, akkor jár tgyás és gyed és biztosítva kell lenni igényléskor is.

Tehát neked 2013 nyara és 2015 nyara között kell lenni 365 napnak. Vagyis, ha pl. 2015.júl.10-én szülsz, akkor 2013.júl.10-2015.júl.10. között. De a munkanélküli is beleszámít és ha dolgozol januártól, akkor az is beleszámít persze. Mindenképpen kell munkaviszony, hogy igényelhess tgyás és gyedet, mivel munkanélkülit már kihasználtad.

Ha megfelelsza a feltételeknek, akkor csak az új munkahelyeden elért jövedelem lesz az alap, a 4 órás bért nem veszik figyelembe. Munkahely váltáskor csak az új munkahelyen keresett bért veszik figyelembe.

Tehát, ha nem lesz 180 bérezett napod, akkor a bruttó 101500 Ft, vagyis a minimálbér lesz az alapod, mivel heti 40 órára, vagyis napi 8 órára kevesebbet nem lehet adni, csak részmunkaidőben.

Vagyis pontosan most nem tudom, kb.45-55 ezer forint között lesz a tgyás és gyed. Attól is függ, kérsz-e adókedvezményt.

2014. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Bruttó 101500 Ft-al számolva a tgyás 59 ezer lesz, a gyed 52 ezer Ft lesz várhatóan adókedvezmény nélkül.

2014. dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, ha esetleg mégsem lesz munkahelyed szüléskor, akkor gyesre leszel jogosult.
2014. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!