Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 34 hetes kismama vagyok és...

34 hetes kismama vagyok és 2014. dec.18-tól van munkaviszonyom. Igényelhetem majd a TGYÁS-t és a GYED-et?

Figyelt kérdés

Előtte volt 9 év munkavisonyom,ami megszűnt 2013.dec.31-én,majd 2014 ápr.2-ig voltam álláskeresésin.Azóta mostanáig szoc.kaptam,ami 22800 ft.lett.Ha a 365 napot nézem,akkor abba beleesek még?Úgy tudom igen,mert az álláskeresési is biztosított napoknak számít.A mostani főnököm adminisztrátori munkára vett fel,a munkaügyről kért ki,mind ezt neten intézte a könyvelője.Elvileg elküldte a munkaszerződésemet is a munkaügyre.Dec.19-ével írtak nekem egy levelet a munkaügytől,hogy kiközvetítenének dolgozni postára ügyfélszolgálati ügyintézőnek.Szóltam a főnöknek,hogy akkor most hogy is vagyok,hol is vagyok bejelentve?Azt mondta,nyugi,elküldeti még egyszer a munkaszerződést,lehet,hogy még akkorra nem dolgozták fel.

Mit csináljak,hogy kapjam majd a TGYÁS-t?Hogy tudom kideríteni hogy tényleg bevagyok-e nála jelentve.mert ha nem,akkor elvállalom a postai munkát,hogy szüléskor biztosítva legyek.

Az OEP fogja elbírálni ,megadni a TGYÁS-t és a GYED-et?


2014. dec. 29. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem tudok válaszolni, de 34 hetesen felvettek dolgozni valahova?
2014. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg ugye a biztosításban töltött napod meglesz, DE most fogadták el az új tv-t azt még nem olvastam át, hogy pontosan majd jan.1től hogy fog működni. És igen ez majd érdekes lesz, hogy 34 hetesen (vagy pár héttel hamarabb) vettek fel dolgozni. Szerintem egy ellenőrzést lehet, hogy kap a munkáltató vagy te. Egy vállalkozó sem "hülye" (már bocs a kifejezésért), hogy az utolsó hetekre felvegyen aztán meg fizethessen neked a semmiért (még a posta sem).
2014. dec. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egy ellenőrzés valóban nagyon valószínű, ezt azért kivizsgálják, hisz miért jó a munkáltatónak ez?

és nyilván az ellenőrzéstől függ majd :S

2014. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!