Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismama bérletet csak az a...

Kismama bérletet csak az a szülő kaphat aki TGYÁS-t/GYED-et/ GYES-t stb. kap?

Figyelt kérdés
Mi azzal tudnánk spórolni,ha a férjem nevére kaphatnánk, mert én nem tudnám kihasználni, én vagyok itthon a gyerekkel.
2013. máj. 1. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Igen, az kap aki gyesen van, GYED alatt nem jár, mivel GYED alatt nem dolgozhatsz!!!

Valamint Bp-i lakcím kell hozzá!!

2013. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tgyás és gyed alatt is jár! Én gyeden vagyok és még a tgyás alatt kaptam meg az igazolványom.


* A kisgyerekes bérletre való jogosultságot (budapesti lakcím mellett) a juttatásokról (gyes, gyet, gyed, vagy tgyás) a kifizetőhelytől kapott eredeti igazolás vagy megállapító határozat bemutatásával lehet igazolni. A bemutatott határozat, vagy igazolás nem lehet régebbi 6 hónapnál.

[link]

2013. máj. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Off leszek, de mégis témába vág.szóval én áprilisig voltam gyesen,de március végén született a kicsi. ezért most újra gyesen vagyok ill leszek ha megjön a határozat. szerintetek kell új kismama bérletet csináltatni vagy jó az ami van?vagy meg kell hosszabbitani?2011ben csináltattuk.egyébként jól jön neked is a bérlet,akár doki vagy védõnõ. vagy akár barátnõhöz menni. én pl babaklubba jártam. egyébként 2010ben szültem, 1évre rá csináltattuk a bérletet meg
2013. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jégtánc ***** válasza:
Igen ,csak az kaphat akinek jár az ellátás is.Ha a te igényelted a gyed-et vagy a gyest akkor nem lehet a férjed nevére kérni.
2013. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jégtánc ***** válasza:
3-as válaszoló.Kérni kell megint igazolást és azzal meghosszabbítják.
2013. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!