Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014. 09.24ig GYED-en voltam....

Erős-Dencsik Ildikó kérdése:

2014. 09.24ig GYED-en voltam. Szeretnénk 2. babót, de utána fog járni GYED, TGYAS? Ma tudtam meg, hogy 2014. 09.22. vel megszüntették a munkaviszonyomat közös megegyezéssel, amiről én eddig nem is tudtam.

Figyelt kérdés
Még nem 100%,de lehet már úton van a kistesó.

#GYED #2.gyermek
2014. dec. 29. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet közös megegyezés, ha nem is tudtál róla?
2014. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs munkaviszonyod a tesó után csak a gyest kapod. Sajnos.
2014. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasás nélkül aláírtad, vagy mégis hogy szüntették meg közös megegyezéssel?
2014. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Max. szept. 25-én szüntethették volna meg, de csak akkor, ha visszamész gyes mellett dolgozni, de nem találtatok volna a munkáltatóval pl. olyan munkafeltételt ami mind a kettőtöknek jó, vagy nem tudtak volna visszatenni abba a beosztásba, ami volt a szülés előtt. Amúgy nem mondhatnak fel, csak úgy. Ha aláírtad, akkor buktad, mert az azt jelenti, hogy elfogadtad.

Ha nem leszel szüléskor munkahely által biztosítva vagy nem leszel álláskeresési támogatáson szüléskor, akkor gyes jár 3 évig a 2. babával.

2014. dec. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem írtam alá a közös megegyezést. Tegnap kaptam meg emailben a dokumentumokat.Ezt is csak azért,mert inzézem a rehabilitációs ellátást,és ahhoz kell a munkaviszony igazolása.


A második gyerek után meddig kapom a gyes-t? 3éves koráig? Akkor nem biztos hogy harcolok a főnökkel. Most is pár száz forinttal volt kevesebb a gyed-ema gyesnél.

2014. dec. 30. 09:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem vagy jogosult tgyásra és gyedre, akkor a gyes a baba születésétől annak 3 éves koráig jár.
2014. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha csak lehet, hogy jön a tesó én azonnal egy akármilyen állást keresnék, hogy aztán ismét járjon a Tgyás a gyed és a gyes.

Amúgy igaza van másoknak. Közös megegyezést neked is alá kell írni. Ha mégis ilyen dokumentumot küldtek neked, akkor azt csak azért teszik, mert sima felmondással elvileg nem tehetik ki az anyukákat a gyermek 3 éves koráig. A közös megegyezés pedig egy jó kis kiút a munkáltalóknak.

Egyébként nem értem, hogy hogy lehet kevesebb a gyes-ed, azt nem a munkáltaltó fizeti? Nincs ez összefüggésben azzal, hogy esetleg vitázól a főnököddel, vagy sem.

2014. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A GYEDem kevesebb a GYESnél.Mivel csak 4 óràs minimàlbérrel jelentettek le.
2014. dec. 31. 06:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem mindegy? Gyes alanyi jogon jár, ebben az esetben nincs jelentőssége, hogy van-e munkaviszonyod-vagy nincsen.


Egyébként pedig fentartom a véleményem: extra gyors munkakeresés, ami legalább minimálbéres és az után járna a tgyás a gyed és a gyes is.

2015. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!