Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2015-ben mennyi lesz a GYED...

2015-ben mennyi lesz a GYED maximalizált összege?

Figyelt kérdés
Belegabalyodtam a számításba. Ha 105e-re emelik a minimálbért, akkor egy gyerek után igénybevett adókedvezménnyel számolva mennyire fog emelkedni a GYED maximális NETTÓ összege?
2014. dec. 30. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bruttó max. gyed 147 ezer Ft lesz.

Ennek a nettója: 108.780 Ft. 1 gyerek utáni adókedvezménnyel: 118.780 Ft lesz.

Bár egyéni vélemény, de nem igazságos, hogy csak a max. gyedeseknek emelkedik a gyed, mert emelik a minimálbért. Szerintem minden gyedre jogosultnak kijárna, mivel pl. nekem is minden évben emelik a bruttó fizetésem, akkor úgy lenne igazságos, hogy nekem is emelik a gyed összegét. Bár mint írtam, ez egyéni vélemény.

2014. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem igazság kérdése, ez a szabály.


Ha neked a béredből számítják, akkor annyira vagy jogosult, ezen mit sem változtat a minimálbér emelkedése.


Nekem például a béremből számítva lehetne több is, de ugyanakkor a minimálbér "visszahúzza", mert ezáltal maximalizálva van. Így az emeléssel ezt kompenzálják.


Szóval ennyi erővel nekem meg az nem igazságos, hogy a minimálbérhez kötik... De nem kötekszem, csak szerintem ez nem olyan dolog ami igazság, vagy nem igazság kérdése.

2014. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2014-ben a minimálbér kétszerese 203 ezer Ft. Ugye akinek ennél több volt a bruttója, annak jár a max. gyed.

2015-ben a minimálbér kétszerese 210 ezer Ft lesz. Csakhogy a gyed emelést az is megkapja, akinek a bruttója a gyed összegének megállípításakor pl. 206 ezer Ft. Neki akkor miért jár 2015-ben több gyed? Mert ő is megkapja az emelést, bizonyos esetekben van csak kivétel.

2-nek igaza van, az sem igazságos, hogy akinek pl. van 280 ezres bruttó bére, annak már maximalizálva van.

Tudtátok, ha egy politikus nő szül gyereket, annak nincs a gyed maximalizálva, hanem a teljes fieztése után kap gyedet? Mert ők is elmehetnek gyedre.

Tudom hogy ez a jogszabály, ezzel dolgozok, mint írtam egyéni vélemény. Ki egyetért, ki nem.

2014. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Tehát, ha pl. a 126 ezer Ft-os bruttó bérem a cég jövőre pl. 133 ezerre emeli, akkor nekem nem járna a gyed emelése?

Mert a max. gyedes is azért kap emelést, mert emelték a minimálbért. Igazsátalan, mint az is, aki azért kap kevesebbet, mert több százezret keresett, pedig be is fizette rendesen a járulékokat.

2014. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!