Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyéni vállalkozó voltam,...

Egyéni vállalkozó voltam, gyesen vagyok, ha lejár a gyes és megszüntetem a vállalkozást, akkor mehetek munkanélkülire amíg nem találok munkát?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 15:12
 1/1 Gwend válasza:
Amennyiben az egyéni vállalkozói jogviszonya megszüntetésre kerül (nem szünetel!) és már nincs GYES-en, melyet igazolni is tud, akkor kérelmezheti álláskeresőként történő nyilvántartásba vételét a lakóhelye szerinti illetékes munkaügyi kirendeltségnél. Álláskeresési ellátáshoz pedig a kérelem beadása előtti három évben legalább 1 év jogviszonyra jogosító időt kell igazolnia. Ez lehet alkalmazottként eltöltött idő és vállalkozói jogviszony is. Ha nincs meg minden igazolása, akkor is felveszik a kérelmét, legfeljebb kap egy hiánypótló végzést, és egy határnapot ameddig be kell mutatnia a járadék megállapításhoz szükséges igazolásokat.
2015. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!