Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen lévőknek is jár a...

Gyesen lévőknek is jár a tgyás a második baba után, vagy csak azoknak akik szülés előtt dolgoztak?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

tgyás csak azoknak jár, akik rendelkeznek élő munkaviszonnyal.


vagy szerinted a gyesen lévőknek miből számolnák?

2015. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az első gyerek előtt dolgoztál, tehát utána is kaptad a tgyás-t, gyed-et, csak már elmúlt 2 éves a gyerkőc mire születik a tesó (azért vagy gyesen), és továbbra is él a munkaviszonyod, akkor igen. De ha az első gyereknél csak gyesre voltál jogosult, akkor a 2. gyerek esetén is csak azt kapod.
2015. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! első gyerek előtt dolgoztam, kaptam gyedet tgyást is. Van munkaviszonyom, de a második baba előtt már nem tudok visszamenni dolgozni, azért érdeklődtem, mert azt is hallottam, hogy csak az kapja a tgyást aki terhességi szabin, vagy táppénzen volt a szülést megelőző hónapokban. De mivel gyesen vagyok és nem dolgozom, nyilván nem jár se szabi se táppénz. Tehát aki munkaviszonnyal rendelkezik, minden esetben megkapja a tgyást?
2015. jan. 3. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha még fennáll a munkaviszonyod mikor a tgyást igényelnéd vagy mikor szülsz, akkor igen, járni fog. A tgyás ilyenkor a szerződés szerinti béred 70%-a lesz.

Viszont, ha több mint fél éve leszel gyesen, mire megszülsz és nem mentél gyes mellett táppénzre, nem vetted ki a felhalmozott szabikat, csak simán gyesen voltál, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.

2015. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem vagy fél éve gyesen, akkor gyorsan vedd ki a szabiakt majd menj táppénzre, már gyes mellett is lehet.
2015. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!