Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A szülés előtti 2 évben a...

A szülés előtti 2 évben a biztosítási jogviszony 365 napjának folytonosnak kell lennie hogy GYED-et kapjak?

Figyelt kérdés

[link] jogviszony alapj%C3%A1n gyed-re jogosults%C3%A1g


Gyermekgondozási díjra jogosult a gyermeket saját háztartásában nevelő:


"biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,"



2015. jan. 3. 17:11
 1/3 Kelemen Szabina ***** válasza:
100%
Nem, csak 2 even belul meg lennie . Utoljara 4 honapot dolgoztam mikor terhes lettem es veszelyeztetett lettem 8. Hettol tp-re kelett menjek ed csak 4 honapot fizettek, kapom a gyedet, de annyi honapig kapod a tp amennyi az utolso munkahelyed ideje. De igenyeltem meltanyossagit bar azt csak szules utan kaptam meg. 4 honap utan 1 ft se kaptam de az is munkaviszonynak szamit es beletartozik a 365 napba.
2015. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell folyamatosnak lennie, csak meg kell lenni a min. 365 biztosított napnak 2 éven belül. Természetesen biztosítottnak kell lenni szüléskor is.
2015. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!