Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Adóelőleg nyilatkozatnál,...

Adóelőleg nyilatkozatnál, TGYÁS alatt, a munkáltatónak vagy az OEP- nek kell nyilatkoznia, hogy nem veszi figyelembe a családi kedvezményt megállapítás során?

Figyelt kérdés
Jelenleg TGYÁS-on vagyok 3 hónapos kisbabámmal. Az élettársam érvényesíti a családi adókedvezményt. Most küldték a 2015-ös adóelőleg nyilatkozatot családi adókedvezményhez. a II. blokkban a saját adataimat kell beírni, viszont most nem tudom, hogy a munkáltatóval írassam alá vagy az OEP-pel, akitől a TGYÁS-t kapom, mert a munkahelyem nem kifizetőhely.
2015. jan. 8. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én rá szoktam írni a férjemére, hogy nekem nincs munkáltatóm... így nem kell kitölteni. Ennek csak akkor lenne jelentősége, ha közösen vennétek igénybe év közben.
2015. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De így viszont hazudnék, nem származik ebből károm?
2015. jan. 8. 11:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a munkáltatómmal írattam alá, pedig én is az OEP-től kaptam a tgyást, gyedet. Eszembe sem jutott az OEP-pel aláíratni, de most hogy mondod, abban is van logika.
2015. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

csak ha csalni is szeretnél ezzel párhuzamosan. HA ráírod, hogy nincs munkáltatód, és te is igénybe veszed, akkor de, származhat.

HA nem veszed igénybe, akkor nem...

ez a papír a munkáltatónál marad. Én bérszámfejtőként dolgom egy könyvelőirodában, a férjem cége máshol könyveltet, semmi közük hozzá, hogy n itt dolgozom.

2015. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor valószínű ezt a rövidebb megoldást választom. Ennélkül is sok a papírmunka....
2015. jan. 8. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!