Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek becisztásodott a...

Akiknek becisztásodott a petefészkük hiperstimuláció miatt, azoknál hogy alakult a petefészkek állapota a terhesség során, a szülés után? Mi lett a cisztákkal?

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,

én szeptemberben kerültem emiatt kórházba egy hétre, 4 db cisztám volt, 4 és 6 centi közöttiek, tehát elég nagyok. Úgy derült ki, hogy együttlét után nagyon erős hasi fájdalmaim voltak, úgyhogy mentünk a sürgősségire, és kiderült, hogy a hatcentis ciszta kidurrant. Látták, hogy még van 3 nagy, befektettek, az ötcentisem is kidurrant másnap (az már nem fájt), és volt két 4 centis, amik sorvadni kezdtek, két héttel később már csak másfél-kétcentisek voltak (ez volt szeptember közepén). Október végén voltam ismét kontrollon, akkor mondta a dokim, hogy nincs ciszta, a petefészkeim visszazsugorodtak normál méretre, minden oké, most már pikkpakk jöhet a baba. És többször nem jött meg, 9+5 hetes vagyok :)

Szóval nekem igazából először a ciszták tűntek el, és csak utána sikerült teherbe esni, mondták is, hogy ekkora cisztákkal kb. esélytelen volt, hogy teherbe essek.

Te már terhes vagy, és cisztáid is vannak? Amúgy a saját tapasztalatomból kiindulva, ha nem kapod tovább a Clostit (gondolom azzal sikerült a hiperstimuláció), vagyis kvázi nem "eteted" a cisztákat, elsorvadnak elég hamar, nekem legalábbis az első clostimentes hónapban elsorvadt a két maradék cisztám. Illetve velem még baromi sok vizet itattak a kórházban (napi 3 liter), merthogy az is segít valahogyan.

Hát, nekem ezek voltak a tapasztalataim. Nem tudom, hogy már terhes vagy-e a ciszták mellett, akkor nem sokra mész a válaszommal, de valamit hátha tudtam segíteni.

2014. dec. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Nekem nem a Clostitól lettek a cisztáim, hanem lombikoztunk és egy Gonal F nevű injekciótól.

Igen, már terhes vagyok, a terhesség első heteiben derültek ki, h ciszták is vannak, sok kicsi, a legnagyobb is 3 cm. Azt mondta a doki, a 12. hétre eltűnnek majd. Remélem így lesz, nekem is sok vizet kell innom és sok fehérjét ennem.

2014. dec. 19. 13:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, így értem. Szerintem a terhességnek nem árt, nekem azt mondta anno a szonográfus, mikor már csak a két kis ciszta maradt, hogy ezek mellett már sikerülhet, és ne aggódjak, mert ha összejön, hamar el fognak tűnni a hormonális változások miatt. Szóval én is úgy tudom, hogy szépen felszívódnak majd, emiatt szerintem nem kell aggódnod :) Gratulálok a babához :)
2014. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!