Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha hosszabbított Gyes-en...

Ha hosszabbított Gyes-en vagyok, az jelent valamilyen hátrányt a munkakeresés során?

Figyelt kérdés
A lányom májusban múlt 3 éves, ám mivel tartós beteg (asztmás), így emelt családit kapok és hosszabbított Gyes-en vagyok. Most szeptembertől már oviba jár a lányom, én pedig munkát keresek. A hosszabbított Gyes-t írjam be az önéletrajzomba? Jelent ez a fajta GYES valamilyen kedvezményt a munkáltató számára, amiért mondjuk szívesen alkalmazna? Vagy emiatt eleve hátrányból indulok? :(

2012. szept. 10. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem írom be, mert nem egyszerű, hiszen mindenkinek az első gondolata, hogy beteg a gyerek, sok gond lesz vele, és sajnos nem bizonygathatod egy önéletrajzban, hogy nem is. Ha behívnak, akkor ha úgy látod elmondhatod, ott talán egyszerűbb elmagyarázni a dolgot. Mindenféleképpen el kell mondanod, mert ez a Gyes is szolgálati időnek számít, így vagy 6 órában tud bejelenteni, vagy visszaadod a Gyest és dolgozol 8 órában. Én is most így dolgozom, 6 órában bejelentve.
2012. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most néztem a neten, ott azt írták, hogy ilyen esetben lehet 8 órát is dolgozni, de nálunk a munkaügyes csak 6 órás lehetőséget tudta. Na mindjárt jobban utána nézek.
2012. szept. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a gyors válaszodat. Hűha, én is úgy tudtam, hogy emellett már lehet 8 órás munkát is vállalni. Bár, ha 6 órásat találnék, már az is nagyon jó lenne. Pláne, hogy egyedül nevelem a kislányomat. :S
2012. szept. 10. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Segíteni ugyan nem tudok a témában, de megkérdezhetem, mikor jött ki az asztmája és milyen tünetei voltak? Köszi a választ!
2012. szept. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

18 hós volt a lányom éppen karácsonykor, amikor megfázott. 25-én este nagyon rosszul volt már szegény, nehezen vett levegőt, sípolt a tüdeje szegénykémnek, ahogy fújta ki a levegőt. Így elmentünk az ügyeletre, hogy nézze meg egy orvos. Ekkor már haza se engedtek minket, 3 vagy 4 napot bent kellett lennünk, heveny bronchitis és heveny légzési elégtelenség miatt. Ekkor az orvos mondta, hogy ezt még nem tekintik asztmának, mivel még túl kicsi volt a lányom és akkor még először fordult ez elő. (az asztma megállapításához ugyanis, minimum 3 kórházi kezelés "szükséges" és idősebb korban mondják csak ki, hogy na akkor ez konkrétan asztma) Nekünk akkor ez volt az első kórházi kezelésünk. A lányom meggyógyult és nem volt panasza egy darabig. Majd február környékén már észrevettem, hogy terhelésre is elég zihálósan, hörögve és nehézkesen kap levegőt. Míg más kisgyerek vígan elszaladgált, addig az én lányom kb. 5 perc után köhögni kezdett és sípolt. :( Emiatt többször voltunk a háziorvosnál, de akkor nem szorultunk kórházi kezelésre, mert idővel spontán megszűntek ezek a befulladások. Tavasz környékén ismét megfázott a lányom, ekkor sajnos újra kórház lett a történet vége, egy 3-4 napos bent fekvéssel. Ekkor már, ugyanaz az orvos adott nekünk egy beutalót a pulmonológiára, bár a lányom még csak 2 éves volt, és "csupán" 2 kórházi kezelésen estünk túl, már kimondták rá, hogy asztmás, mivel terhelésre többször is előjött a befulladás. :( Így 2011. nyara óta folyamatosan kapja a gyulladáscsökkentőt a lányom (Flixotide) és így azóta szinte teljesen tünetmentesek lettünk. Néha-nagyon ritkán előfordul, hogy befullad, de akkor a Ventolinból fújok neki és kutya baja utána. Betegségek esetén még ma is sajnos naponta kell használnunk a Ventolint, mert olyankor aztán mindig a hörgőjére megy rá a "megfázás". Bocsánat, hogy kicsit hosszúra sikeredett. :)

2012. szept. 12. 11:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Köszi, hogy leírtad. Igazából nálunk már több mint 3 hetes köhögés van, és erőltetőbb mozgás után köhögőroham jön rá. Igazából nem fullad, csak nagyon-nagyon köhög. Ezért kérdeztem, hogy nálatok milyen tünetek voltak. Ma voltunk mellkasröntgenen, meg orr-fül-gégén és vérvételen. Bízom benne, hogy csak elhúzódó hörgőgyulladása van.

Kislányodnak jobbulást, remélhetőleg hamarosan kinövő az asztmát!

2012. szept. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!