Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha elmegyek táppénzre, mert...

Ha elmegyek táppénzre, mert főnököm szívat szándékosan, amióta tudja terhes vagyok, akkor ebbe beleköthet? 200 ezer bruttó után 3 gyerekre mennyit kapok?

Figyelt kérdés
Főnököm az eddig feltételeken önkényesen módosít, mondván nincs benne a szerződésbe az ellenkezője. Eddig két napot jártam be többit otthonról dolgoztam, most közölte járjak be 5 napot, és hát nem fizet többet:) mondtam, hogy nem. Szabit kértem egy hete, és most közölte, hogy nem tudja kiadni. El kell mennem szabira, mert tanulnom kell, szigorlatoznom kell, és nem mehetek a januári vizsgára februárban vagy júniusban, az egy dátum és kész. Eddig semmi gond érdekes nem volt, de most amióta tudja, hogy terhes vagyok ki akar csinálni. Én dolgoztam volna rendesen végig, ahogy megállapodtunk, de most már látom, hogy idegileg ki akar készíteni. De persze helyettesen az még nincs sehol, és be is kellene nekem ezek után tanítani, de persze ezt már nem fogom megtenni, mert kicsit már elegem van. Leltárazzak fűtetlen raktárban -2 fokban, stb elvárásokat nem tudok teljesíteni.
2015. jan. 11. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kiír az orvos, mert veszélyeztetett vagy, abba nem köthet bele, de lehet, hogy a gyed/gyes alatt új munkahelyet kell találnod.
2015. jan. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, elmehetsz táppénzre, a főnököd nem köthet bele. Amúgy az a baj, hogy úgy kell ugrálni, ahogy a főnök diktál, de igazad van egyébként, ezt én sem csinálnám.

Amúgy táppénznél átlagot számolnak. A tavalyi bruttó átlagod 60%-a a bruttó táppnz.

2015. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Micsoda bunkó főnökök vannak felháborító! Menj el a nőgyógyászodhoz, mond el neki mi a szitu és ő azonnal veszélyeztetett terhesnek fog kiírni. Ezzel a papírral meg kiíratod magad táppénzre a főnöknek meg megmondod,hogy bekaphatja :)
2015. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2015. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen ezt fogom tenni. köszönöm, végre egy kalkulátor amin van adókedvezmény is, ilyet nem találtam. köszönöm
2015. jan. 12. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!